شماره خبر :٥٤٠٩٦٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٦ مرداد ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام محمدیان در افتتاحیه سومین دوره طرح ولایت مردمی کشور:
دشمنان برای شکستن روحیه مقاومت و ایستادگی جوانان کشور تلاش می‌کنند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، ایستادگی و مقاومت را دلیل تعالی و بقای ۴۰ ساله انقلاب دانست و گفت: دشمنان تلاش دارند تا روحیه مقاومت و ایستادگی را در جوانان ما بشکنند.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام محمد محمدیان در آئین افتتاحیه سومین دوره طرح ولایت مردمی کشور که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن اعلام سلام مقام معظم رهبری به‌دانشجویان گفت: مقام معظم رهبری طرح ولایت را طرح بسیار ارزشمندی می‌دانند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه نهال طرح ولایت امروز به‌شجره طیبه این طرح تبدیل شده، ادامه داد: این طرح در دهه ۷۰ با جمع کوچکی شروع شد و هرچه‌ جلوتر رفت، باشکوه‌تر، بالنده‌تر و موثرتر شد.

وی اضافه کرد: امروز طرح ولایت به‌ جایی رسیده که جایگاه اصلی خودش را پیدا کرده است، به‌ طوری که به‌صورت مردمی اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمين محمدیان حضور در این طرح را یک توفیق دانست و متذکر شد: قطعاً حضور در این طرح در کنار حرم مطهر امام رضا(ع) نقطه عطفی در طول عمر یک جوان است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: چنین موقعیتی که هم در کنار حرم مطهر امام رضا(ع) باشید و هم از مباحث ناب بهره ببرید، در جای دیگری پیدا نمی‌کنید.

وی با اشاره به‌ اینکه مدیریت خدا، مدیریتی ولایی و همراه با ولایتی است که باعث خروج انسان از ظلمات به‌سمت نور است، یادآور شد: خدا نور است و ما را به‌ سمت خودش فرا می‌خواند، به‌طوری که پروردگار در قرآن کریم می‌فرماید این نور را به‌ هر کسی که بخواهد، می‌دهد.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به‌ اینکه حرم مطهر امام رضا(ع) یکی از مصادیقی است که در آنجا نور خدا وجود دارد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری نگاه ویژه‌ای به‌آموزش‌هایی که در این طرح اجرا می‌شود دارند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها آشنایی با معارف و مباحث اسلامی را سبب افزایش مسئولیت دانشجویان دانست و بیان کرد: مقام معظم رهبری به یادگیری مضامینی در این طرح که تبدیل به عمل شود، تاکید داشتند.

وی نکته دیگری که بارها مقام معظم رهبری به آن تاکید کردند را پرداختن به‌بحث‌های معنوی در کنار بحث‌های معرفتی در طرح ولایت برشمرد و اضافه کرد: مقام معظم رهبری حفظ روحیه انقلابی در میان دانشجویان را بسیار مهم می‌دانند. این یک شعار سیاسی نیست، بلکه بحث معرفتی است. همان‌طور که خداوند در قرآن می‌فرماید، گام قبل از ایمان به‌خدا، کفر به‌طاغوت است.

حجت‌الاسلام والمسلمين محمدیان با بیان اینکه حرمت مؤمن از کعبه بالاتر است، ادامه داد: عده‌ای با خدا عناد ندارند، اما ضعف اعتقادی دارند. باید با مهربانی فکر آنها را باز کنیم، همچنین یکی از خروجی‌های طرح ولایت باید این باشد که دانشجویان در دانشگاه‌های خود حلقه‌های معرفتی ایجاد کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها متذکر شد: عده‌ای می‌گویند: «با دنیا باید تعامل کرد»، این درحالی است که ما نه‌تنها مخالف با تعامل با دنیا نیستیم، بلکه بیشترین تعامل را با دنیا داریم.

وی با بیان اینکه عده‌ای قطب‌نمای دلشان به سمت آمریکا و اروپا است، اظهار کرد: آنها می‌گویند تنش زایی نکنید، این درحالی است که همه تنش‌ها را آمریکا ایجاد می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمين محمدیان گفت: برخی آمریکا را کدخدای دنیا می‌دانند که باید با آن کنار آمد. آقایانی که ما را دعوت به‌ سازش می‌کردند و می‌گفتند، باید هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد، هم چرخ اقتصاد، دیدند که هیچ کدام نچرخید.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه هرجا مقاومت کردیم سربلند بودیم، هر جا کوتاه آمدیم دشمن جریح‌تر شد، متذکر شد: می‌گویند منطقه به‌ ما چه‌ربطی دارد؟ ما داخل کشور مشکلات خودمان را حل کنیم! عراق و یمن به‌ما ربطی ندارد. آیا اینها فکر می‌کنند از این طریق می‌توانند آمریکا را راضی کنند؟ آمریکا دست از سرما بر می‌دارد؟!

وی ایستادگی و مقاومت را دلیل تعالی و بقای ۴۰ ساله انقلاب دانست و گفت: دشمنان تلاش دارند تا روحیه مقاومت و ایستادگی را  در جوانان ما بشکنند.

حجت‌الاسلام محمدیان روحیه مقاومت را عامل حیات، هویت و بقای ایران دانست و افزود: تجربه ۵۰ سال اخیر در دنیا نشان می‌دهد هر فردی در مقابل آمریکا کوتاه آمد ذلیل شد و همه چیزش را از دست داد.

 عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی گفت: روحیه انقلابی یعنی بابصیرت جبهه خودی را از غیرخودی، جریان نفاق را از غیر نفاق و سازش را از مقاومت به‌درستی تشخیص دهیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها متذکر شد: خداوند فرموده است: هر کسی برای حفظ دین خدا ایستادگی و مقاومت کند، خدا او را یاری می‌کند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو