شماره خبر :٤٩٢٦٦٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : جمعه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٥
«مصباح» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد برگزار شد
طرح توانمندسازی فعالان فرهنگی و سیاسی +تصاویر
مأوا: : در این طرح از طریق فراخوان از دانشجویان ثبت‌نام به‌عمل آمده و پس از انجام مصاحبه ۵۰ نفر از دانشجویان فعال فرهنگی شامل ۲۵ نفر آقا و ۲۵ نفر خانم از فیلترهای موردنظر عبور کرده و موفق به حضور در این طرح شدند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، طرح توانمندسازی فعالان فرهنگی و سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد تحت عنوان "طرح مصباح" با اجرای موفق تمامی برنامه های پیش بینی شده در روز اول برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه که روز پنجشبه  از ساعت 8:30 در سالن کنفرانس دانشکده حقوق و با حضور حجت الاسلام قدرتی مسئول نهاد نمایندگی مقام ممعظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی لرستان،حجت الاسلام مومنی منش معاونت نهاد رهبری، دکتر بهروز دوستی نماینده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در هیئت نظارت بر تشکل های دانشجویی استان لرستان و دکتر علی دلفانی معاونت دانشجویی-فرهنگی دانشگاه برگزار شد،حجت الاسلام والمسلمین قدرتی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی لرستان  گفت: این طرح با هدف انسجام و توانمندسازی بصیرتی، مهارتی، اخلاقی و اعتقادی  دانشجویان و فعالان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی لرستان اجرا می‌شود که در مرحله اول این طرح در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد اجرا و در سال‌های بعد در سایر واحدهای این دانشگاه نیز اجرا خواهد شد.

قدرتی ادامه داد: در این طرح از طریق فراخوان از دانشجویان ثبت‌نام به‌عمل آمده و پس از انجام مصاحبه ۵۰ نفر از دانشجویان فعال فرهنگی شامل ۲۵ نفر آقا و ۲۵ نفر خانم از فیلترهای موردنظر عبور کرده و موفق به حضور در این طرح شدند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد گفت: این دانشجویان اغلب از بین فعالان فرهنگی که در بسیج دانشجویی و تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی فعالیت دارند، برگزیده شده اند.

وی ادامه داد: برای این  دانشجویان ۱۷۲ ساعت آموزشی پیش‌بینی شده است و این دانشجویان پس از گذراندن این دوره آموزشی گواهی‌نامه دریافت می کنند و از مزایایی همچون تخفیف شهریه، دریافت بسته‌های فرهنگی و اولویت در انجام فعالیت‌های فرهنگی برخوردار می‌شوند.

قدرتی گفت: پس از مرحله مقدماتی آن که یک ساله است مرحله تکمیلی آن آغاز می‌شود که مرحله تکمیلی آن سال آینده برگزار می‌شود.

وی افزود: در صورت موفقیت این طرح در نظر داریم طرح فعالان فرهنگی در سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان اجرا شود.

در ادامه و پس از مراسم افتتاحیه از ساعت 9تا10:30و10:45تا12:15 کلاس اخلاق تشکیلاتی جناب آقای دکتر حیدری برگزار شد.در ادامه از ساعت14:30تا16 کلاس برنامه ریزی توسط حجت الاسلام والمسلمین قدرتی تشکیل شد;سپس کلاس بیان احکام بصورت مجزا برای خواهران و برادران تشکیل شد.در پایان هم مسابقات دارت و آمادگی جسمانی برگزار شده و با معرفی نفرات برتر این مسابقات برنامه روز نخست طرح مصباح به پایان رسید.

برنامه های دومین روز از طرح توانمندسازی فعالان سیاسی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد تحت عنوان "طرح مصباح" روز جمعه پیگیری شد.

در ادامه برنامه های  حجت الاسلام قدرتی، در شورای مشورتی با دانشجویان طرح مصباح حاضر شد

در این جلسه که با موضوع شعار سال"اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل" برگزار شد،حجت الاسلام قدرتی پس از طرح موضوع و بیان توضیحاتی درباره آن به نظرات و پیشنهادات دانشجویان گوش فرا داد.در پایان جلسات، دانشجویان از بیانات اخلاقی آیت الله هاشم نیازی خرم آبادی استفاده کردند.

لازم به ذکر است دانشجویان حاضر در طرح مصباح شب گذشته راهی شهرمقدس قم شدند و دو روز باقی مانده از برنامه ها را در این شهر خواهند گذراند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو