شماره خبر :٤٩٣٣٥١

ارسال به دوست نسخه چاپي

تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٥
با حضور بیش از ۲۷۰ دانشجوی دختر از استان خراسان رضوی برگزار شد؛
اردوی فرهنگی_ تفریحی، ویژه برگزیدگان چهارمین جشنواره «مسیر خوشبختی» +تصاویر
مأوا: برگزیدگان چهارمین جشنواره مسیر خوشبختی در بخش مجردین، به اردوی سه روزه‌ی شمال اعزام شدند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، در این اردو که به مدت چهار روز (۲۲ الی ۲۶ اردیبهشت ماه) در مجتمع رفاهی ناجا واقع در خزر آباد ساری برگزار شد، بیش از ۲۷۰ دانشجوی مجرد از استان های خراسان رضوی شرکت داشتند.

این دانشجویان در چهارمین دوره‌‌ی برگزاری جشنواره مسیر خوشبختی که از مهرماه سال ۹۴ آغاز و تا ابتدای سال جاری ادامه داشت، با کسب بالا ترین امتیاز، به عنوان نفرات برتر جشنواره معرفی و به سفر شمال راهی شدند.

در طول سه روز اقامت دانشجویان در مجتمع رفاهی ناجا، برنامه ها و مسابقات فرهنگی، آموزشی و تفریحی متنوعی برگزار و جوایزی به نفرات برتر در بخش مسابقات اهدا شد.

این برنامه ها به ترتیب برگزاری عبارتند از:

1- روز اول؛ مراسم افتتاحیه: در ابتدای ورود دانشجویان به اردوگاه جلسه توجیهی با حضور مسئولان اردو برگزار و مقدمات استقرار دانشجویان در اقامتگاه فراهم گردید و پس از اقامه نماز جماعت و صرف شام، اولین کارگاه آموزشی با حضور حمید صادقیان و با موضوع "مدیریت عشق" برگزار شد.

در این جلسه استاد صادقیان مطالبی را در خصوص ارتباطات پیش از ازدواج مطرح و تاکید کرد: آموختن مهارت "مدیریت هیجان" در این ارتباطات، بویژه برای دختران امری مهم و ضروری است؛ چرا که آنان را از درگیر شدن با روابط نادرست مصون خواهد کرد.

صادقیان همچنین با اشاره به آموزه های دینی گفت: ارزش وجودی انسان به عنوان اشرف مخلوقات بیش از آن است که خود را درگیر احساسات، رفتارها و روابط نافرجام کند و لذا در در خصوص ازدواج هم، حتی در صورتیکه افراد به قصد ازدواج روابطی بر قرار می کنند، این امر باید بگونه ای صورت پذیرد که از هرگونه آسیب جسمی و روانی به طرفین جلوگیری شود؛ که یکی از مهمترین راه های کاهش احتمال آسیب، اطلاع داشتن والدین از این روابط و نظارت آنان خواهد بود.

2- روز دوم؛ پس از اقامه نماز جماعت صبح و قرائت دعای ندبه و نیز صرف صبحانه، مسابقه ساخت مجسمه با شن های ساحلی اجرا و پس از دوساعت رقابت دانشجویان، آثار بررسی و گروه های برتر معرفی شدند.

برگزاری "حلقه معرفت" با موضوع «حجاب» و با حضور حجت الاسلام پویا و نیز دومین کارگاه آموزشی استاد صادقیان، از دیگر برنامه های روز دوم بود.

درکارگاه آموزشی، استاد صادقیان بحث تفاوتهای "عشق و هوس" را بیان و در تشخیص هر یک گفت: عشق ناشی از شناخت عمیق، اعتماد دوسویه و بلوغ فکری است اما هوس حاصل شناخت سطحی است که در نهایت بدبینی و سوء ظن طرفین را بدنبال خواهد داشت.

در هوس انحصار طلبی و خودخواهی افراد نسبت به یکدیگر کاملا مشهود است و افراد تنها به راضی کردن خود می اندیشند.

پس از این جلسه‌ی آموزشی، مدیر ستاد ازدواج دانشجویی استان در جمع دانشجویان حاضر و مطالب کوتاهی را در خصوص برنامه ریزی و اجرای برنامه های اردو بیان و توصیه هایی نیز در رابطه با این برنامه ها به دانشجویان ارائه کرد.

پخش فیلم هم آخرین برنامه پیش بینی شده در این روز بود.

3- روز سوم؛ برنامه های روز پایانی اردو، با اقامه نماز جماعت صبح و قرائت دعای عهد آغاز و پس از صرف صبحانه، دانشجویان در قالب تور تفریحی راهی منطقه توریستی عباس آباد واقع در شهرستان بهشهر شدند.

قایق سواری، اقامه نماز و صرف نهار از جمله برنامه های این تور بود.

در بخش پایانی برنامه های اردو، مراسم اختتامیه با حضور مسئولان ستاد ازدواج دانشجویی و هنرمند توانمند کشورمان "مهیار بریمانی" برگزار شد.

همچنین در این مراسم اسامی برندگان مسابقه کتابخوانی اعلام و به نفرات اول تا سوم این مسابقه، سفر رایگان به شما دوره‌ی بعدی اهدا شد.

با اجرای این بخش، برنامه های اردو نیز به پایان رسید و دانشجویان جهت برگشت به مشهد عازم ایستگاه راه آهن شدند.

خاطر نشان می شود؛ در چهارمین جشنواره مسیر خوشبختی که به همت ستاد ازدواج دانشجویی استان خراسان برگزار و حدود پانزده هزار دانشجو در بخش های مختلف آن شرکت داشتند، بیش از 400 همایش و کارگاه آموزشی، 6 آزمون آنلاین و مسابقات ادبی و هنری در دو بخش مجردین و زوجین دانشجو برگزار شد.

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو