شماره خبر :٤٩٣٥٥٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٥
 
حجت الاسلام فرید:
بومی سازی علم در توسعه و ترویج روانشناسی و آثاری که در سلامت جامعه دارد تاثیر گذار است
مأوا: تاریخچه علم روانشناسی به قدمت تاریخچه حضور انسان در جهان بر می گردد و از آنجا که انسان دو بعد جسم و روح دارد به همان اندازه که جسمش به درمان و پیشگیری از ابتلاء به امراض نیازمند است، روحش نیز به مراقبت و پیشگیری نیاز دارد

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، حجت الاسلام فرید مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در جمع روانشناسان و مشاوران در سالن اجتماعات مرکزی این واحد دانشگاهی با تاکید بر نقش بومی سازی دانش در توسعه و ترویج علم روانشناسی و مشاوره و آثاری که بر سلامت روانی جامعه دارد گفت: تاریخچه علم روانشناسی به قدمت تاریخچه حضور انسان در جهان بر می گردد و از آنجا که انسان دو بعد جسم و روح دارد به همان اندازه که جسمش به درمان و پیشگیری از ابتلاء به امراض نیازمند است، روحش نیز به مراقبت و پیشگیری نیاز دارد.

حجت السلام فرید با قدردانی و تجلیل استادان این علم در کشور برای درگذشتگان و پیشکسوتان طلب مغفرت کرد و ادامه داد: بحث هایی در روانشناسی وجود دارد که می توان از آیات قرآن برای آن بهره گرفت. وی ادامه داد: همانطور که قرآن نیز مطرح شده است انسان با ذکر خداست که به آرامش می رسد و این دلیلی بر اهمیت آرامش روحی انسان در زندگی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اشاره به احادیثی از ائمه به وجود روح و آرامش روحی اشاره کرد و تاثیر بی دینی در روح انسان را بسیار مخرب توصیف کرد. وی افزود: رهبری دل ها، غذای روح و مباحثی از این قبیل که در آیات و روایات و احادیث اسلامی مطرح می شود همه اشاره به مباحث روانشناسانه دین اسلام دارد.

وی در پایان سخنانش توصیه هایی در خصوص بومی سازی و نگاه متدینانه به علم روانشناسی ارائه نمود و ابراز امیدواری کرد در آینده با تاکید بیشتر بر این دو نکته شاهد توسعه و ترویج بیشتر و بهتر روانشناسی و مشاوره در کشور بوده و هرچه بیشتر به سوی جامعه ای سلامت از نظر روحی و روانی پیش برویم.

گفتنی است در این مراسم جمعی از مسئولین کشوری و استانی همچون ، حجت الاسلام فرید مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج ، دکتر حاتمی معاون سازمان نظام روانشناسی کشور، دکتر مداحی رئیس کمیسیون چشم انداز سلامت و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام، سرهنگ خسروی معاون اجتماعی فرماندهی ناجا استان البرز ، دکتر بیاتی نژاد رئیس کل سازمان بهزیستی استان البرز، دکتر محمدرضا بلیاد رئیس سازمان نظام روانشناسی استان البرز و رئیس دانشکده روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، و تعداد کثیری از استادان، مسئولین و دانشجویان رشته های روانشناسی و مشاوره حضور داشتند.

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو