شماره خبر :٤٩٣٩٧٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٣ خرداد ١٣٩٥
 
شهاب مرادی در دانشگاه آزاد اسلامی رودهن:
دانشجو باید علمی باشد تا دیگران با شبه علم او را فریب ندهند
مأوا: سخنرانی علمی حجه الاسلام شهاب مرادی باموضوع (ازدواج موفق ) وباحضور باشکوه وپرشور دانشجویان برگزارشد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، در ابتدا حجت الاسلام محمد ابراهیم سراج مسئول دفترنهاد نمایندگی این دانشگاه، اظهار داشت ازآنجا که شکل گیری یک جامعه سالم درگرو خانواده سالم وبه دنبال آن فرزندان سالم است و ازطرفی امروزه شاهد مشکلات عدیده ای درموضوع ازدواج و معضلات طلاق هستیم، باید به این گونه جلسات مفید به عنوان یک ضرورت  توجه شود.
حجت الاسلام شهاب مرادی در ابتدا گفت: اگرچه کشور ما از لحاظ سرانه جمعیت، خوب است اما نگاه خانواده ها به داشتن فرزند کمتر نگرانی های جدی را برای آینده کشور بوجود آورده است.

وی در ادامه یادآور شد: درکنار این نگرانی، مشکل انتخاب های اشتباه وغلط و احساسی درامر ازدواج نیز مزید برعلت است که عوارض منفی فراوانی را از نظرفردی، خانوادگی واجتماعی ایجاد می کند، ازجمله این که طبق آمارها، متاسفانه از هر چهار ازدواج، یک مورد آن به طلاق می انجامد واینها غیرازطلاق های عاطفی است که وجود دارد وآماری هم از آن دردست نیست.

این کارشناس حوزه خانواده ادامه داد: این مسائل نشان می دهد که نگاهها به مقوله ازدواج باید دقیق تر، علمی تر ومبتنی برشناخت شود، البته درکلیت قضیه دانشجو باید علمی باشد تا دیگران با شبه علم او را فریب ندهند.

حجت الاسلام مرادی افزود: پیک سن ازدواج دختران درکشور، بین 19 تا 22 سالگی است ومتاسفانه دراین میان بعضی از دختران، شانس خود را با یک سلسله توهم ها مثل وعده ازدواج پسری که هرگز شرایط ازدواج او فراهم نیست، ازدست می دهند.

وی افزود: مطلب دیگر این است که دختر خانم ها باید متوجه باشند اگر پسری به آنها پیشنهاد ازدواج داد، او را با پیشنهاد خواستگاری رسمی آزمایش کنید، یعنی به او بگوئید که اگر در انتخاب خودش صادق است، باید با خانواده به خواستگاری بیایند، درغیراینصورت یا فریبکار ومزاحم است ویا اصلاً شرایط لازم برای ازدواج را ندارد، پس دختر نباید شانس ازدواج خودش را با افراد دیگری که شایستگی لازم رادارا هستند ازدست بدهد.

زیرا یک پسر اگر سن بالایی هم داشته باشد درهرزمان، شرایط بررسی ازدواج اوفراهم است اما یک دختر چنین شرایطی را ندارد.

وی  درادامه مطالب خود گفت: پسری که بدون قصد ازدواج با دختری سر دوستی آغاز می کند، باید بداند که با این کارش تاریخچه زندگی او را خراب و ویران می کند. همچنین جوانان بدانند: دوستی های دختران وپسران، موجب می شود که به این ارتباط ها عادت کرده وبعد از ازدواج نتوانند به همسر خود وفادار بمانند، زیرا نباید از اصل تنوع طلبی انسان غافل شد.

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو