شماره خبر :٥٢١٣٣٠

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٢ ارديبهشت ١٣٩٦
 
مسئول نهاد رهبری دانشگاه آزاد استان کرمان در گفتگو با مأوا:
تلاش نهاد رهبری به انجام رساندن مواضع رهبری در دانشگاه هاست/ باید معیار انتخاب اصلح را برای دانشجویان بیان کرد
مأوا: نهاد رهبری در دانشگاه ها همیشه به دنبال معرفی و شناخت کاندیداهای اصلح به مردم بوده است و هیچ وقت از جناح خاصی یا فردی حمایت نکرده و نخواهد کرد بلکه بر اساس آنچه که جامعه بدان نیاز دارد معیارهای مشخص را در دانشگاه‌ها معرفی می‌کند که در نتیجه منجر به انتخاب فرد اصلح از نظر مردم می گردد.

حجت الاسلام حمید انصاریان مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد استان کرمان در گفتگو با مأوا گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها مواضع رهبری را در دانشگاه مطرح می کند و برای به انجام رساندن آن ها تلاش و با دانشجویان و دانشگاهیان همکاری میکند که به سرانجام مفید برسند.

حجت الاسلام انصاریان افزود: رهبر انقلاب در خصوص انتخابات مشارکت حداکثری را خواهان است که این دغدغه در دانشگاه ها بیشتر به چشم می‌خورد چراکه دانشگاه‌ها و دانشجویان قشرتاثیرگذار بر جامعه هستند از این رو نهاد رهبری نیز برای این امر تلاش می‌کند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد استان کرمان تاکید کرد: برای این مسئله ای که رهبر انقلاب مطرح کرده اند برنامه هایی نظیر مناظره ها گفتگوها با نماینده یا کاندیداهای ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا در دانشگاه ها مفید است که با این برنامه‌ها معیارنامزدها و چگونگی انتخاب آن ها براساس آیات و روایات قرآنی و ائمه معصومین انتخاب می شوند و وقتی در دانشگاه برمبنای علمی و بحث و گفتگو این فرد اصلح معرفی شد جامعه نیز از آن تاثیر می پذیرد و در نتیجه رئیس جمهور و شوراها مناسب انتخاب خواهد شد.

وی عنوان کرد: نهاد رهبری در دانشگاه ها همیشه به دنبال معرفی و شناخت کاندیداهای اصلح به مردم بوده است و هیچ وقت از جناح خاصی یا فردی حمایت نکرده و نخواهد کرد بلکه بر اساس آنچه که جامعه بدان نیاز دارد معیارهای مشخص را در دانشگاه‌ها معرفی می‌کند که در نتیجه منجر به انتخاب فرد اصلح از نظر مردم می گردد.

حجت الاسلام انصاریان گفت: در خصوص استقبال دانشجویان و دانشگاهیان از برنامه های نهاد و برخورد متقابل آنان بسیار مثبت و ارزنده است به صورتی که اساتید و هیئت علمی بسیاری از مشکلات و دغدغه های خود را که نمیتوانند با دانشگاه مطرح کنند در نهاد مورد بررسی قرار می دهند که خوشبختانه بسیاری از این دغدغه ها انقلابی بوده و با راهکار مناسب عملی شده است.

وی ادامه داد: با توجه به این که نهاد رهبری در حکم پدری بر تشکل های دانشگاه ها است در کنار هم برنامه های مناسبی برای دانشگاه برگزار می کنند و الحمدالله در دانشگاه آزاد کرمان این روند مثبت تر و مفید تر است که با این همکاری تقریبا فاضی علمی دانشگاه از بی رمقی و کم نشاطی خارج شده است است.

حجت الاسلام انصاریان در پایان افزود: هرکجا ما به جوانان میدان دادیم و گذاشتیم در کارهای اجرای و علمی پیش بروند موفق شدیم و این را در سال های پی در پی امتحان کردیم و نتیجه داد و امیدواریم مسئولین هم این روند را در پیش بگیرند.

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو