شماره خبر :٥٢١٧٢٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٦
 
حجت‌الاسلام کریمی مطرح کرد:
لغو برنامه نهاد رهبری از سوی مسؤولان دانشگاه پیام‌نور/ فشار به رئیس دانشگاه برای لغو نشست
مأوا: پس از لغو برخی از برنامه‌های تشکل‌های دانشجویی این‌بار نوبت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام‌نور بود تا نشست آنها از سوی مسؤولان دانشگاه لغو شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی قام معظم رهبری در دانشگاه ها(مأوا) پس از لغو برخی از برنامه‌های تشکل‌های دانشجویی انقلابی این‌بار نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌ها که قرار بود توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور مرکزی برگزار شود هم لغو شد.

خبرگزاری فارس نوشت، این نشست قرار بود با موضوع «شاخص‌های انتخاب اصلح از دیدگاه امام و رهبری و انتخاب انقلابی» برگزار شود ولی شنیده شد که با مخالفت مسئولان دانشگاه این مراسم لغو شد، در همین زمینه با حجت‌الاسلام کریمی معاون نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه پیام‌نور مرکزی گفت‌وگویی انجام دادیم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.

فارس: موضوع این برنامه که مورد مخالفت رئیس دانشگاه قرار گرفت و لغو شد چه بود؟

حجت‌الاسلام کریمی: دفتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور سازمان مرکزی طبق سنوات گذشته در راستای روشنگری‌های انتخاباتی در تبیین معیار اصلی انتخابات و نیز بیان دیدگاه‌ها و شاخصه‌های انتخاب اصلح از دیدگاه امام(ره) و رهبری، هر دو ماه یکبار جلسات هم اندیشی را با حضور اساتید سراسر کشور برگزار می‌کند و البته این نشست در مراکز استان‌‌ها هم به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار می‌شود.

در همین رابطه ما رحیم‌پور ازغدی که عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی است دعوت کردیم که در نشست هم‌اندیشی با موضوع «شاخص‌های انتخاب اصلح از دیدگاه امام و رهبری و انتخاب انقلابی» به طرح این موضوع بپردازد و تمام نامه‌نگاری‌ها و اطلاع رسانی‌ها به سراسر کشور انجام شد که یکشنبه 17 اردیبهشت یعنی امروز در سالن اصلی حوزه ریاست سازمان مرکزی پیام نور برنامه برگزار شود.

* فشار مسئولان وزارت علوم به رئیس دانشگاه پیام‌نور برای لغو نشست نهاد رهبری

فارس: چه اتفاقی افتاد که این برنامه که متعلق به نهاد رهبری در دانشگاه هم بود، لغو شد؟

حجت‌الاسلام کریمی: با توجه به فشارهایی که از بالا به ریاست دانشگاه پیام نور و سازمان مرکزی وارد می‌شود در تماسی از سوی ریاست پیام نور مرکزی با مسئولین نهاد اعلام شد که به شما اجازه برگزاری این نشست داده نمی‌شود و در واقع شروع به کارشکنی می‌کنند.

* کارشکنی مسئولان دانشگاه پیام‌نور

فارس: یعنی اجازه برگزاری برنامه نهاد داده نشد؟

حجت‌الاسلام کریمی: با توجه به اینکه برنامه نشست هم‌اندیشی اساتید سال‌هاست از سوی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود و یک برنامه روتین بوده که نیاز به مجوزی ندارد اما این بار با کارشکنی گفته شد که شما باید ابتدا از هیات نظارت مجوز دریافت کنید وگرنه ما درب‌های سالن را به روی شما می‌بندیم و اجازه ورود اساتید را به سالن‌ها نمی‌دهیم.

* طی رایزنی‌هایی که با معاون وزیر علوم برنامه‌های نهاد رهبری در دانشگاه نیاز به مجوز هیات نظارت ندارد

فارس: مگر برگزاری نشست هم اندیشی اساتید نیاز به مجوز یا تأیید دانشگاه دارد؟

حجت‌الاسلام کریمی: طی رایزنی‌هایی که با معاون وزیر علوم انجام گرفت برنامه‌های نهاد به هیچ عنوان نیاز به مجوز هیات نظارت ندارد کما اینکه نشست هم اندیشی فراتر از یک برنامه‌ای است که به مجوز هیات نظارت دانشگاه نیاز داشته باشد و خود معاون وزیر نیز این مطلب را اذعان کرد اما رئیس دانشگاه با کارشکنی گفت که باید به صورت مکتوب به وی ارسال شود در غیر این صورت مانع برگزاری این برنامه خواهد شد. رئیس سازمان مرکزی پیام نور هم در سخنانی با این عنوان که من نیروی وزیر هستم و فقط از او دستور می‌گیرم، گفته است که نمی‌توانم این برنامه را برگزار کنم.

* رئیس دانشگاه پیام‌نور بارها به صراحت گفته که مانع برگزاری برنامه نهاد رهبری در دانشگاه است.

فارس: استدلال مسئولان دانشگاه برای لغو این برنامه چه بود؟

حجت‌الاسلام کریمی: رئیس دانشگاه پیام‌نور بارها به صراحت گفته بود که مانع برگزاری برنامه نهاد رهبری در دانشگاه است. وی در کانالی که مربوط به روابط عمومی دانشگاه پیام نور است روز گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که برنامه نهاد فاقد مجوز بوده است، درصورتی که هم چنین برنامه‌ای نیاز به مجوز نداشته و در واقع این برنامه را متهم به حمایت از تیم خاصی از انتخابات می‌کند.

در واقع مجریان برگزار کننده این نشست هم اندیشی که بسیج اساتید و نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور بودند را متهم به حمایت از جناح خاصی کردند. در صورتی که این جلسات فقط جهت تبیین و روشنگری این برنامه را برگزار کرده و جلسات هم اندیشی معمولا ماهی یکبار برگزار می‌شود. در حالی که کمیته مناسبت‌های دانشگاه موافقت خود را با برگزاری جشن های ماه شعبان اعلام کرده است اما دانشگاه مانع از برگزاری این جشن‌ها به دلیل فضای انتخاباتی می‌شود و جشن‌های نیمه شعبان را تعطیل کرده است.

فارس: آیا تلاشی برای برگزاری این برنامه و رفع لغو آن شد؟

حجت‌الاسلام کریمی: بله آقای رحیم پور وقتی با همچین کارشکنی مواجه شد پیشنهاد داد که موضوع برنامه را به موضوع «فلسفه علم» یا «شعار سال» تغییر دهیم اما دانشگاه دوباره مخالفت خود را با این پیشنهاد هم اعلام کرد.

انتهای پیام/

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو