شماره خبر :٥٤٠٢٣٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٥ تير ١٣٩٧
 
به همت دفتر نهاد برگزار شد:
آغاز طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه محقق اردبیلی
به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎ها، حجت‌الاسلام علی تقوی در مراسم افتتاحیه این طرح معنوی، به تشریح اهمیت وجود نظام فکری در انسان پرداخت و گفت: وجود نظام فکری از نظر دینی و عقیدتی برای انسان‌ها لازم است و این نظام توحیدی زمانی مؤثر واقع خواهد شد که بر اساس توحید باشد.

به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه با حضور حجت‌الاسلام دکتر علی تقوی معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور برگزار شد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎ها، حجت‌الاسلام علی تقوی در مراسم افتتاحیه این طرح معنوی، به تشریح اهمیت وجود نظام فکری در انسان پرداخت و گفت: وجود نظام فکری از نظر دینی و عقیدتی برای انسان‌ها لازم است و این نظام توحیدی زمانی مؤثر واقع خواهد شد که بر اساس توحید باشد.

معاون منابع انسانی نهاد در بخش دیگری از سخنان خویش به شرح و بسط علم نافع و خوب پرداخت و اظهار داشت: تواضع داشتن در علم نشانه علما و دانشمندان است.

حجت‌الاسلام عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل نیز در ابتدای این مراسم ضمن خیرمقدم گویی به اساتید حاضر در جلسه، گزارشی از دوره ضیافت اندیشه اساتید و اهمیت آن و نحوه انتخاب اساتید برای حضور در این دوره ارائه داد.

عبدالله حسنی با بیان حدیثی از امام رضا(ع) تشریح کرد: هر کسی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) را زیارت کند، حضرت در هنگام دادن نامه اعمال، هنگام عبور از پل صراط و هنگام سنجش اعمال بندگان او را زیارت می‌کند.

گفتنی است دکتر عبدالرسول مشکات مدرس دوره و استاد دانشگاه با ذکر سرفصل‌هایی به بیان لزوم شناخت و یادگیری معرفت و حکمت پرداخت و ضرورت ارائه مباحث با موضوع معرفت شناسی اسلامی در این دوره ضیافت اندیشه را برای اساتید تشریح نمود.

گفتنی است این دوره با حضور ۲۰ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی در سالن کنفرانس هتل فردوسی مشهد مقدس با محوریت معرفت شناسی سطح ۳ در حدود سه روز