شماره خبر :٥٤٠٤٠٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١١ تير ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی:
در جنگ اقتصادی غلبه پیدا کردن با کسانی است که اهل تدبیر، تلاش و همت بزرگ باشند
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: در عرصه‌های جنگ سیاسی، اقتصادی و روانی توسط دشمن هوشیاری و بصیرت قشر دانشگاهی و نخبه لازم و ضروری است.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مصطفی رستمی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در دیدار با مسئولین دانشگاه و دفاتر نهاد رهبری و اساتید هیأت علمی استان بوشهر گفت: در جنگ روانی دشمن نقاط قوت را مورد هدف قرار داده تا بتواند آن را به‌عنوان نقاط ضعف ارایه داده و از همان نقاط قوت آسیب را به کشور تحمیل نماید.

وی تصریح کرد: فضاهای اقتصادی و سیاسی سختی‌های خودش را به همراه دارد و در جنگ اقتصادی غلبه پیدا کردن با کسانی است که اهل تدبیر، تلاش و همت بزرگ باشند.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد گفت: اما جنگ روانی، جنگ و جبهه سخت‌تر است که در حال حاضر بر کشور ما تحمیل‌ شده است و به فرمایش مقام معظم رهبری دشمن در این جنگ روانی، انسان‌ها را به احساس یأس و ناامیدی و بن‌بست می‌کشاند و در این احساس ناامیدی کار خودش را انجام می‌دهد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رستمی با بیان ترجمه آیات اولیه سوره مبارکه احزاب که صحنه‌ای را برای مؤمنان ترسیم می‌کند که قرآن برای همه است و کتاب هدایت برای همه انسان‌ها و نیز سخت‌ترین صحنه‌هایی است که بر مؤمنان در جنگ احزاب گذشته است، افزود: آنجا بود که مؤمنان امتحان سختی شدند و به تزلزل افتادند و در مقابل سخن منافقان که می‌گفتند: «خداوند ما را سرکارمان گذاشته و گول خوردیم که وعده‌های خدا را باور کردیم» و نیز این‌چنین صف‌آرایی دشمنان را دیدند، عکس‌العمل نشان داده و گفتند: خدا و پیامبر به ما وعده حق داده و هر دو راست‌گو هستند، اینجا بود که خداوند می‌فرماید: «بعضی از مؤمنان نسبت به پیمان الهی که بسته‌اند صادق‌اند و بعضی‌ها جانشان را تقدیم کرده‌اند و بعضی هم منتظرند ولی سر عهدشان هستند.»

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در صحنه جنگ روانی، اقتصادی، سیاسی هر چه صحنه جنگ سخت‌تر شود گوهر ایمان مشخص‌تر می‌شود، در این صحنه‌ها آرایش و تزویر دشمن به صورتی است که می‌تواند صحنه کاملاً برده را به باخت تبدیل کند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رستمی اظهار داشت: صحنه جنگ روانی به‌ویژه استفاده از فرصت‌ها و ابزارهایی است که باور و اراده انسان‌ها و امید آنان را هدف می‌گیرد که در این صحنه‌ها، انسان‌های قوی موردنیاز است.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد گفت: شما عزیزان مربیان، معلمان و مدیران فضاهای علمی و محیط جوان استان هستید، نسل جوان نسلی است که بار آینده به دوش آنان می‌باشد که مقطعی در اختیار ما و شمایند و بعدش نیز وارد فضاهای دیگر می‌شوند.

وی تصریح کرد: آن بخشی که در اختیار ماست موظفیم به نحو احسن انجام داده مگر اینکه بعضی مسائل خارج اختیار ما بوده باشد که نسبت به آن وظیفه‌ای نداریم و به تعبیر مقام معظم رهبری هر جا مشغول به کار هستید آنجا را مرکز دنیا و نیز مهم‌ترین کار بدانید تا زمانی که در آن محیط کاری قرار دارید.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رستمی گفت: وقتی فضای امید و فضای باور به آینده و اعتماد به‌ نفس جامعه‌ای گرفته شود آن جامعه شکست‌ خورده و تسلیم است و این اتفاق نباید بیفتد چون صحنه جنگ روانی است.

وی گفت: در روایتی داریم که خداوند مؤمن قوی را دوست دارد و از مؤمن ضعیف بدش می‌آید و در توضیح روایت از وجود شریف معصوم سؤال شده است که مؤمن قوی چه کسی است؟ فرمود: «کسی که در جامعه اراده کند و اهل موضع‌گیری در عملش باشد. این موضوع همان مصداق امر به‌ معروف و نهی از منکر است.»

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی ادامه داد: باید اینچنین در محیط علمی تربیت‌کننده باشیم تا بتوانیم مؤمن‌های قوی تربیت کنیم که باور به آینده دارند و در کنار مشکلات بزرگی که دشمن بر ما تحمیل می‌کند استقامت نماییم و شما اساتید و مدیران دانشگاه‌ها به نقطه‌ای رسیده‌اید که در منطقه کسی دیگر بدون شما تصمیم نمی‌گیرد و باید باورها و امیدها را در خودمان که به‌عنوان مربیان، معلمان جامعه، مدیران فرهنگ و استادان جوان جامعه هستیم نهادینه کنیم که هم خودمان به باور برسیم و هم جامعه را به همت برسانیم.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ضمن قدردانی از زحمات مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر، همکاران و رؤسای دانشگاه‌های استان افزود: گزارش‌هایی که توسط حجت‌الاسلام‌ عباس دشتی از دانشگاه‌های استان به دست ما رسیده حاکی از تعامل و هماهنگی مدیران مراکز آموزشی با دفاتر نهاد می‌باشد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رستمی خاطرنشان کرد: کارهای فرهنگی بسیار خوبی در سطح دانشگاه‌های استان بوشهر انجام‌ شده که این رویه می‌تواند الگو مناسبی برای جاهای دیگر باشد که جای بسی تشکر دارد.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها عنوان داشت: در تابستان امسال مجموعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برنامه مدونی جهت دوره‌های آموزشی ویژه دانشجویان سراسر کشور خواهد داشت که ۱۰۰ نفر از دانشجویان این استان نیز در این دوره‌ها شرکت خواهند کرد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو