شماره خبر :٥٤٠٤٤١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٢ تير ١٣٩٧
 
در دانشگاه کاشان؛
برگزاری هشتمین دوره ضیافت اندیشه اساتید
حجت‌الاسلام علی روحانی: هدف اصلی این طرح تبیین اندیشه‌های اسلامی، نهادینه کردن ارزش‌های دینی و گسترش فضای اخلاقی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان از برگزاری هشتمین دوره ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه کاشان در تیرماه سال جاری خبر داد.

حجت‌الاسلام علی روحانی هدف اصلی این طرح را تبیین اندیشه‌های اسلامی، نهادینه کردن ارزش‌های دینی و گسترش فضای اخلاقی بیان کرد و اظهار داشت: استادان حاملان علم، انسان‌های فرهیخته و ذخایر ارزشمند علمی این کشور هستند که جوانان با الگوپذیری از این افراد شایسته مسیر زندگی خود را تعیین می کنند و قطعا برگزاری اینچنین دوره‌هایی عاملی در جهت آشنایی هرچه بیشتر فکری و پیشرفت عقیدتی استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه است.

وی جایگاه علم را بسیار با ارزش دانست و تصریح کرد: استادان باید این سرمایه ارزشمندی را که در اختیار دارند قدر بدانند و داشته‌های علمی خود را به دانشجویان منتقل نمایند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان با بیان اینکه در این طرح، اساتید دانشگاه در کنار یکدیگر درباره مباحث دینی و علمی به بحث و تبادل نظر می‌پردازند، افزود: با برگزاری کلاس‌ها، نشست‌ها و برنامه‌های مختلف می‌توان بسیاری از معضلات جامعه را شناسایی و در راه برطرف کردن آن‌ها تلاش کرد.

حجت‌الاسلام علی روحانی برگزاری کارگاه‌های سبک زندگی و روشنفکری دینی را از سرفصل‌های دوره هشتم ضیافت اندیشه دانشگاه ذکر کرد و افزود: طبق روال سال‌های گذشته برنامه‌های فرهنگی و ورزشی برای اساتید و خانواده‌های ایشان در کنار سرفصل‌های آموزشی در این دوره پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به جایگاه رفیع و نقش محوری اعضای هیات علمی در توسعه جایگاه علمی کشور و تحقق دانشگاه تمدن‌ساز اسلامی و تقویت زمینه و ظرفیت‌های علمی و تربیتی استادان اظهار امیدواری کرد: برگزاری این دوره ثمرات خوبی را در ارتقای سطح علمی معرفتی اساتید دربر داشته باشد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو