شماره خبر :٥٤٠٤٨٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٣ تير ١٣٩٧
 
در دانشگاه‌ آزاد اسلامی اصفهان؛
دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری باید در اولویت کار مسئولان باشد
حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری: بعد از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پشت سر گذاشتن مصائب و مشکلات فراوان، هنوز هم نگرانی‌ها، دغدغه‌ها و مسائل فکری و فرهنگی وجود دارند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان اصفهان در نشست مشترک روحانیون دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان اصفهان با مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد استان که با حضور احمد آذین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و به میزبانی واحد نجف‌آباد برگزار شد، با ادای احترام به ساحت شهدای انقلاب و شهدای مدافع حرم گفت: دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری باید در اولویت کار مسئولان باشد.

وی ادامه داد: روحانیت در بحث هدایت‌گری افکار و اندیشه‌ها و سوق دادن نفوس به طرف خیر و صلاح و مصلحت دنیا و آخرت نقش بی‌نظیر و بدون بدیلی دارند، حوزه تأثیرگذاری هیچ‌یک از افراد جامعه به اندازه تأثیرگذاری روحانیت نیست.

حجت‌الاسلام حیدری خاطرنشان کرد: بعد از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پشت سر گذاشتن مصائب و مشکلات فراوان، هنوز هم نگرانی‌ها، دغدغه‌ها و مسائل فکری و فرهنگی وجود دارند. بسیاری از این مشکلات و بحران‌ها در نتیجه تلاش‌های افراد نادان در داخل و خارج کشور ایجاد شده‌اند که باعث شده جامعه ما دچار سردرگمی هویت شود که روحانیت باید با صمیمیت، تعامل و همدلی، سعی وافر در ارتقا و از بین بردن مشکلاتی از این دست داشته باشند.

وی افزود: شرایط کنونی به شکلی است که باید به صورت خیلی جدی و بیش از پیش امر به معروف و نهی از منکر را احیا کنیم و تلاش کنیم به تأکیدات مقام معظم رهبری درباره مسائل فرهنگی جامه عمل بپوشانیم.

احمد آذین دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نیز در این نشست تصریح کرد: ایران اسلامی به‌ عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان، امنیت امروز خود را مرهون خون شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم است. در این شرایط خوب و با توجه به اینکه روحانیون شاغل در دانشگاه‌ها بیشتر با دانشجویان، کارمندان و استادان مرتبط هستند، آنها قادرند که خدمتگزاران به این قشر را در تصمیم گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها یاری کنند.

آذین عنوان کرد: همزمان با انقلاب ما، انقلاب‌های دیگری نیز در جهان شکل گرفتند، اما در چهل سال همه مواجهه‌ها و رویارویی‌ها، تنها و تنها با انقلاب ما صورت گرفته است که این نشانه بزرگی و عظمت انقلاب اسلامی است. عظمت و عناصر درونی و درون‌مایه‌های انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) و ادامه یافتن راه ایشان با تیزبینی‌های مقام معظم رهبری، حیاط خلوت امریکا در جهان را به‌هم ریخته است. امیدواریم که همه ما با کمک یکدیگر بتوانیم این عظمت را حفظ کنیم و به‌ ویژه در دانشگاه‌ها و برخورد با قشر جوان و تحصیل‌کرده، مباحث انقلاب را بیش از پیش ساری و جاری کنیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو