شماره خبر :٥٤٠٥٥٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٧ تير ١٣٩٧
 
مسئول نهاد دانشگاه فرهنگیان خبر داد؛
امکان‌سنجی ایجاد مدارس تخصصی تعلیم و تربیت اسلامی در پردیس‌های استانی دانشگاه فرهنگیان
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه فرهنگیان از آغاز بررسی و امکان‌سنجی ایجاد مدارس علمیه تخصصی تعلیم و تربیت اسلامی شهید مطهری در پردیس‌های استانی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام دادگر در مراسم افتتاحیه طرح سراسری تربیت معلم و مربی آثار شهید مطهری و سیر مطالعاتی بینش مطهر در سالن اجتماعات پردیس نسیبه، گفت: تأکید اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد آثار شهید مطهری در دانشگاه فرهنگیان در مورد انس اساتید و دانشجومعلمان این دانشگاه با آثار شهید مطهری، باعث این توفیق شد تا با برنامه‌ریزی و همکاری مناسب و ایجاد فرصت جدیدی در دانشگاه، بتوانیم شاهد حضور و شرکت جمعیت زیادی از دانشجومعلمان عزیز از سراسر کشور در این طرح باشیم.

وی ادامه داد: امام فرموده آثار قلم و زبان شهید مطهری بی‌استثنا، آموزنده و روانبخش است و از شهید مطهری به عنوان حاصل عمر خود یاد نموده است. علامه طباطبایی فرموده آقای مطهری توانایی فکری بالایی در اسلام‌شناسی داشت. رهبر معظم انقلاب اسلامی از کتب شهید مطهری به عنوان مبنای فکری نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرده و فرموده‌اند اگر کسی یک سطح راقی از معارف اسلامی را می‌خواهد آثار شهید مطهری مناسب است و نیز فرموده در آثار او هنوز حرف‌های نویی وجود دارد.

دادگر در ادامه با اشاره به ویژگی‌های آثار شهید مطهری گفت: جامعیت، مستدل بودن، مطمئن بودن، سادگی، آموزش گام به گام، جمع تعبد و تعقل، رویکرد تطبیقی، شفافیت و صراحت، رشد در ابعاد فردی و اجتماعی، کارآمدی و کاربردی بودن، مبنای فکری و بنیان قابل تکیه، از جمله مهم‌ترین ویژگی های آثار شهید مطهری است.

حجت‌الاسلام دادگر با اشاره به نقش تربیتی آثار شهید مطهری برخوردار شدن از دید وسیع، ارائه شیوه اندیشیدن، قدرت تجزیه و تحلیل فکری، روحیه نقادی عمیق، عدم تقلید کورکورانه، تحلیل منطقی، علم‌آموزی، تعلیم و تربیت، تعبد و تعقل، اخلاص و طهارت روحی را از جمله مهم‌ترین این آثار تربیتی برشمرد.

مسئول نهاد دانشگاه فرهنگیان در پایان سخنان خود با اشاره به آغاز بررسی و امکان‌سنجی ایجاد مدارس علمیه تخصصی تعلیم و تربیت اسلامی شهید مطهری در پردیس های استانی دانشگاه فرهنگیان، گفت: ظرفیت‌های مناسبی در تفاهم‌نامه‌های مشترک همکاری با دانشگاه فرهنگیان پیش‌بینی شده و امیدواریم با درک اهمیت و نقش آثار شهید مطهری بتوانیم حتی شاهد گنجانیدن و جایگزینی تعدادی از آثار شهید مطهری در برنامه رسمی درسی دانشگاه فرهنگیان باشیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو