شماره خبر :٥٤٠٥٥٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٧ تير ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام ابراهیمی‌نژاد:
باز شدن پای مأموران انرژی اتمی به مراکز علمی امنیت دانشمندان را به مخاطره می‌اندازد
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علم و صنعت گفت: مسلما دانشگاهیان با باز شدن پای ماموران آژانس به مراکز علمی به‌شدت مخالف هستند و قطعا از این پس تقابل خواهند کرد و اجازه نخواهند داد چنین اقدامی به‌راحتی در دانشگاه انجام شود.

حجت‌الاسلام ابراهیمی‌نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علم و صنعت، درباره بازدید سرزده بازرسان سازمان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از این دانشگاه گفت: اینکه پای مأموران سازمان انرژی اتمی به مراکز علمی ما باز شود مخالف امنیت ملی ماست و می‌تواند امنیت علمی  و امنیت دانشمندان ما را به مخاطره بیندازد.

وی افزود: دانشگاهیان به هیچ‌وجه موافق چنین حرکات و اقداماتی نیستند و از این پس با چنین اتفاقاتی برخورد خواهند کرد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی‌نژاد تصریح کرد: اینکه مسئولان دانشگاه در مورد این بازدید مکره بودند و مجبور به چنین کاری شدند و شورای امنیت ملی، آژانس، وزارت علوم و سایر بخش‌ها طوری برنامه را تنظیم کرده‌اند که مسئولان دانشگاه نتوانسته‌اند کاری کنند، از مسائلی است که ابهام دارد و مشخص نیست که آیا آنها می‌توانسته‌اند از چنین اقدامی ممانعت کنند یا نه.

وی تأکید کرد: مسلما دانشگاهیان با باز شدن پای ماموران آژانس به مراکز علمی به‌شدت مخالف هستند و قطعا از این پس تقابل خواهند کرد و اجازه نخواهند داد چنین اقدامی به‌راحتی در دانشگاه انجام شود.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: نیروهای انقلابی و نیروهایی که عزت و عظمت مملکت را می‌خواهند به هیچ وجه اجازه تکرار چنین اتفاقی را نخواهند داد و اگر در این مورد هم اطلاع داشتند قطعا از ورود ماموران آژانس ممانعت می‌کردند.

ابراهیمی‌نژاد اظهار داشت: باید با این موضوع برخورد شود و نباید اجازه داد تا پای مأموران آژانس به مراکز علمی باز شود، اینکه مأموران آژانس به این شکل مخفیانه و در یک روز تعطیل دست به چنین اقدامی بزنند، مسئله‌ای است که باید شفاف شود و ما نیز به اندازه خود این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو