شماره خبر :٥٤٠٦٠٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧
 
در دانشگاه تبریز؛
معارف قرآنی در قالب هنر و رسانه بیان شود
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز، با اشاره به اهمیت رسانه و هنر در دنیای امروز، تصریح کرد: متأسفانه ما در استفاده از ابزارهای هنری و رسانه‌ای در بیان معارف قرآنی عقب ماندگی داریم، امروز باید معارف قرآن با زبان هنر و رسانه بیان شود.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مسئول نهاد دانشگاه تبریز، در مراسم تجلیل از برگزیدگان مرحله دانشگاهی سی و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت(ع) گفت: امروز هرچقدر تلاشمان را در زمینه تربیت قرآنی بیشتر کنیم از آسیب‌های اجتماعی جامعه کاسته‌ایم، افزایش سطح فرهنگ قرآنی در دانشگاه جز با حمایت مسئولین و تلاش دانشجویان کانون‌های قرآنی میسر نخواهد شد.

وی، با اشاره به معجزه ماندگار پیامبر اسلام(ص)، اذعان کرد: اینکه قرآن به عنوان کلام الهی معجزه جاودانه پیامبر اکرم(ص) قرار داده شده است، حکایت از توجه به خردورزی و مسایل علمی و فکری دارد تا جایی که خود قرآن نیز مخاطبان خود را به تعقل و خردورزی دعوت می نماید.

انوری افزود: خواندن قرآن، تنها برای کسب ثواب، استفاده حداقلی از آن است، امروز باید از لایه‌های سطحی قرآن عبور کنیم به لایه های عمیق آن برسیم، چرا که قرآن کتاب زندگی و کتاب هدایت بشریت است، هم کتاب هدایت به بهشت است و هم راهنمای مسائل دنیوی است. قرآن را باید در متن زندگی روزمره خود جاری کنیم.

مسئول نهاد دانشگاه تبریز با اشاره به اهمیت رسانه و هنر در دنیای امروز، تصریح کرد: متاسفانه ما در استفاده از ابزارهای هنری و رسانه‌ای در بیان معارف قرآنی عقب‌ماندگی داریم، امروز باید معارف قرآن با زبان هنر و رسانه بیان شود، امیدوارم که اعضای کانون قرآن و عترت(ع) علاوه بر تشکیل محافل قرآنی، معارف قرآنی را در قالب هنر و رسانه نیز بیان کنند.

حجت‌الاسلام انوری در پایان با اشاره به آثار وضعی اعمال انسان خاطر نشان کرد: پیوند با قرآن دارای آثار وضعی در انسان است، اگر شما جوانان بتوانید این آثار را در وجودتان تقویت و مدیریت کنید در همه عرصه‌های زندگی به موفقیت‌های بزرگی خواهید رسید.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو