شماره خبر :٥٤٠٨٨٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧
 
در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد:
هم اندیشی مسئولان و اساتید ستاد ازدواج دانشجویی استان خراسان رضوی
رئیس ستاد ازدواج دانشجویی خراسان رضوی: با توجه به ارائه مباحثی همچون «دانش خانواده و جمعیت» در فضای دانشگاه‌ها، ستاد ازدواج دانشجویی به‌دنبال ارائه مباحث تکمیلی به دانشجویان است که ضمن پوشش دادن مباحث آموزشی از موازی کاری و ارائه مطالب تکراری جلوگیری شود.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎ها، نشست هم اندیشی مسئولان و اساتید ستاد ازدواج دانشجویی استان خراسان رضوی با هدف بررسی و تدوین سرفصل‌های پیشنهادی و بهره گیری از نظرات اساتید و کارشناسان در حوزه ازدواج و خانواده، صبح امروز در محل ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

در ابتدای این نشست رئیس ستاد ازدواج دانشجویی استان به اهمیت مقوله‌ ازدواج و تشکیل خانواده از منظر دینی اشاره کرد و با بیان اینکه این موضوع یکی از شاخص‌های سلامت در روابط اجتماعی و مباحث جمعیتی محسوب می شود، افزود: در هر یک از این موضوعات (روابط اجتماعی و مباحث جمعیتی) چنانچه بنا باشد رشد سالمی برای جوامع اتفاق بیفتد، قطعا در قالب ازدواج محقق خواهد شد.

دکتر طباطبایی از فعالیت های ستاد ازدواج دانشجویی در ۱۵ سال گذشته و فعال شدن مجموعه‌های مشابه آن در سطح کشور نیز به عنوان گامی مثبت در حوزه‌ی ازدواج و خانواده یاد کرد و ضمن نام بردن از مراکز «خشت اول» و «مهر ماندگار» به‌عنوان مجموعه‌های تازه تاسیس در ذیل ستاد ازدواج دانشجویی استان خراسان رضوی، اضافه کرد: با توجه به ارائه مباحثی همچون «دانش خانواده و جمعیت» در فضای دانشگاه‌ها، ستاد ازدواج دانشجویی به‌دنبال ارائه مباحث تکمیلی به دانشجویان است که ضمن پوشش دادن مباحث آموزشی از موازی کاری و ارائه مطالب تکراری جلوگیری شود.

وی با قدردانی از همکاری اساتید و کارشناسان ستاد ازدواج دانشجویی استان، از آنان به عنوان سفیران این ستاد در حوزه ازدواج یاد کرد و از ایشان خواست نکات، مشکلات و نقایص احتمالی موجود در فرایند همکاری را  به مسئولان ستاد منعکس سازند.

در ادامه این نشست، حجت‌الاسلام مجیدی بیلندی مدیر ستاد ازدواج دانشجویی به ارائه گزارشی کوتاه از برگزاری برنامه های ششمین جشنواره مسیر خوشبختی پرداخت و افزود: برنامه‌های آموزشی این جشنواره در قالب ۷ همایش در بخش‌های مجردین، متاهلین و والدین و با حضور ۲۰ تن از اساتید مجرب در حوزه ازدواج و خانواده برگزار گردید که طبق آمار حدود ۱۲ هزار نفر در قالب ۴۴۰ ساعت آموزش‌های لازم را فراگرفتند.

مدیر مرکز «مهر ماندگار» نیز کلیاتی از خدمات مشاوره‌ای این مرکز را تشریح و در عین حال گفت: با توجه به محدود بودن میزان ساعات خدمات مشاوره‌ای در حوزه ازدواج و مهارت‌های زندگی که بین ۱ تا ۱/۵ ساعت می‌باشد، اثر بخشی آموزش‌های ارائه شده نیز پایین بوده و امیدواریم با افزایش این زمان به ۶ ساعت، فرصت بیشتری در اختیار زوجین جهت کسب آموزش‌های لازم قرار گیرد.

غلامی مقدم در خصوص محتوای آموزشی ارائه شده در این مرکز نیز گفت: مباحث مختلفی از جمله خود آگاهی، چیستی خانواده، اصل رابطه زوجیت، بنیان‌های روانی زن و مرد، نقش والدین و مدل‌های ارتباطی با آنان و... در قالب جلسات ۲ تا ۲ ساعت ۴۵ دقیقه‌ای برگزار می‌شود و بر خلاف برنامه‌های ستاد ازدواج دانشجویی که قشر مجردین را نیز پوشش می‌دهد، این مرکز منحصرا ارائه دهنده خدمات به زوجین خواهد بود.

مدرس غروی، دبیر علمی ستاد ازدواج دانشجویی استان هم در این نشست پیشنهاد ارائه‌ی محتواهای آموزشی در قالب پرسشنامه را به عنوان یکی از شیوه‌های عملیاتی آموزش مطرح و اظهار داشت: با توجه به فراگیری ابزارهای رسانه‌ای و حضور پررنگ افراد در فضای مجازی، می‌توانیم از این ظرفیت جهت ارائه محتوای آموزشی و دریافت بازخوردها بهره گیری کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین از اساتید و کارشناسان حاضر در جلسه خواست، بر اساس نظرات و پیشنهادات ارائه شده در این نشست، پنج مورد از محتواهای آموزشی در بحث ازدواج و خانواده را بر حسب اولویت و به‌صورت مکتوب به ستاد ازدواج دانشجویی ارائه نمایند تا پس از ارزیابی و گزینش نهایی در قالب پرسشنامه در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو