شماره خبر :٥٤٠٨٨٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧
 
حجت الاسلام پورذهبی:
طرح ضيافت رضوی جان تازه‌ای به فعاليت تابستانی دانشگاه‌ها داده است
مسئول نهاد رهبری دانشگاه شهید بهشتی گفت: طرح ضیافت رضوی با حضور تمام دانشجویان دانشگاه‌های تهران و دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام پورذهبی، مسئول نهاد رهبری دانشگاه شهید بهشتی، پیرامون فعالیت‌های تابستانه نهاد رهبری در دانشگاه گفت: طرح ضیافت رضوی با حضور تمام دانشجویان دانشگاه‌های تهران و دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است. ۳۵ دانشجوی شهید بهشتی در این اردو شرکت کرده‌اند که ۱۸ دانشجو دختر و ۱۷ دانشجو پسر هستند. اردوی ضیافت رضوی با حضور این دانشجویان از جمعه آغاز شد و تا پایان این هفته ادامه دارد.

وی افزود: دانشجویان حاضر در این اردو در کلاس‌هایی از جمله بصیرتی، تاریخی، مسائل تطبیق سیاسی تاریخ با موضوعات روز، معرفت افزایی برای دانشجویان و تشخیص موقعیت زمان با توجه به آموزه‌های تاریخی شرکت می‌کنند. البته برنامه‌های زیارتی، گعده‌های گفتگو با حضور اساتید متخصص برای آنها برگزار می‌گردد.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه شهید بهشتی گفت: این اردو برای فعالان دانشجویی دانشگاه‌های مختلف است، به همین دلیل در پایان یک جمع‌بندی از فعالیت دانشجویان انجام می‌شود تا از این نیرو‌ها برای فعالیت در سال تحصیلی بعدی در دانشگاه‌ها استفاده شود؛ البته لازم به ذکر است که همین اعضایی که در این اردو‌ها شرکت کرده‌اند از فعالین دانشگاه بودند که حداقل یک سال از اتمام دوره تحصیلی شان باقی مانده است.

وی افزود: در طول تابستان به دلیل نبودن امکانات مادی و مسائل تدارکاتی نوعا نهاد دانشگاه‌ها فعالیت چندانی برای دانشجویانشان انجام نمی‌دادند و اکثرا دانشجویان در طرح‌های دیگر مثل طرح ولایت و... شرکت می کردند، اما در حال حاضر با توجه به تلاشی که توسط نهاد رهبری انجام شد امید این است که دانشجویان به تحرک فعالیت بیشتری واداشته شوند. البته دانشگاه شهید بهشتی ۱۹ هزار جمعیت دارد و از این تعداد فقط ۳۵ نفر در این اردو‌ها شرکت کرده‌اند.

پورذهبی گفت: نمی‌توان توقع داشت این ۳۵ نفر تمام فضای دانشگاه را به تکاپو بیندازند، اما معمولا افرادی که نخبه فرهنگی هستند تاثیرگذاری‌شان در سطح دانشگاه و جامعه در حد زیادی است و ما این فرصت را غنیمت شمردیم تا دانشجویانمان را از سکون و سکوت و بی‌تحرکی به تحرک بیشتری وادار کنیم. در حال حاضر امیدواریم تا برای سال‌های بعد بودجه و امکانات بیشتری در اختیارمان باشد تا بتوانیم دانشجویان بیشتری را از اینگونه فعالیت‌های معرفت و دانایی افزایی بهره‌مند کنیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو