شماره خبر :٥٤٠٩٦٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٦ مرداد ١٣٩٧
 
در دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد:
اردوی آموزشی و تربینی معرفت جویان حوزه علوم اسلامی
اردوی آموزشی و تربینی معرفت جویان حوزه علوم اسلامی دانشگاه علوم پزشکی قم با برنامه‌های فرهنگی جذاب و متنوع برگزار شد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، اردوی آموزشی و تربینی معرفت جویان حوزه علوم اسلامی دانشگاه علوم پزشکی قم با برنامه‌های فرهنگی جذاب و متنوع برگزار شد.

در این اردوی یک هفته‌ای شرکت‌کنندگان از اساتید مختلف دروس حوزوی، میان رشته‌ای و مهارتی  بهره بردند.

‌برخی از دروسی که در این دوره‌ ارائه گردید عبارت اند از: تفسیر تخصصی قرآن کریم با موضوع بررسی قواعد کلی طب در قرآن- فقه پزشکی- نظام اندیشه اسلام- جریان شناسی فکری، فرهنگی و سیاسی

لازم به ذکر است که حوزه علوم اسلامی دانشگاه علوم پزشکی قم یک حوزه میان رشته‌ای است که اکنون قریب به ۸۰ معرفت‌جو در  این دوره تابستانه ۳ عنوان درسی را گذراند.

همچنین در راستای تحقق اهداف تربیتی حوزه علوم اسلامی دانشگاه علوم پزشکی قم برنامه‌های فرهنگی متنوع و جذابی در دوره تابستانه حوزه علوم اسلامی دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار گردید که مورد استقبال معرفت‌جویان قرار گرفت.

استفاده از نصایح و فرمایشات اخلاقی و شیرین حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی و بهره‌گیری از مطالب ارزشمند ایشان از جمله برنامه‌های معنوی و فرهنگی این دوره تابستانه بود.

کرسی‌های آزاداندیشی با موضوعات بررسی وضعیت انطباق فعالیت کادرهای بهداشتی و درمانی با موازین شرعی و راهکارهای کارآمد آن و موضوع عدالت در نظام سلامت از جمله موضوعات بررسی شده در کرسی‌های آزاد اندیشی بود که در روز جمعه برگزار گردید.

حضور و اظهارنظر پرشور معرفت‌جویان و هدایت و داوری مباحث توسط استاد دکتر نورمحمدی و حجت‌الاسلام توحیدی از ویژگی‌های جذاب کرسی‌های فوق‌الذکر بود.

برنامه‌های کوهنوردی و پیاده‌روی صبحگاهی، رصد آسمان با تلسکوپ و بیان مطالب نجومی و اکران فیلم نیز از جمله برنامه‌هایی بود که مورد استقبال معرفت‌جویان قرار گرفت.

مراسم پرفیض دعای کمیل و مناجات توسط حجت‌الاسلام واضحی و جشن دهه کرامت با همکاری معرفت‌جویان برگزار شد.

برگزاری مسابقه حفظ سوره انسان و اهدای کمک هزینه سفر به مشهد مقدس به ۱۰ نفر برتر و مسابقه کتاب‌خوانی کتاب شریف نهج‌الفصاحه و اهدای کمک هزینه سفر به عتبات عالیات به سه نفر از برگزیدگان آن نیز از دیگر جذابیت‌های فرهنگی این دوره بود.

در مراسم اختتاميه  اين دوره فرهنگی محفل انس با قرآن و آموزش تلاوت قرآن کریم توسط قاری بین‌المللی جناب آقای دکتر شعاعی برگزار شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو