شماره خبر :٥٤١٠١٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٨ مرداد ١٣٩٧
 
در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد:
نهمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان
نهمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از دیروز لغایت دهم مرداد ماه جاری با عنوان‌های «اندیشه سیاسی و مبانی انقلاب اسلامی (سطح ۳) و اصول تعلیم و تربیت (سطح ۳)» در دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت برگزار می‌شود.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، صبح دیروز نهمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشگی گیلان با حضور هیات رئیسه و جمع کثیری از اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت، آغاز شد.

حجت‌الاسلام علی اسماعیلی مسئول نهاد دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن خیر مقدم به اساتید و اعضای هیأت علمی شرکت کننده در نهمین طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: هدف از آمدن همه انبیاء و ائمه معصومین(ع) رساندن انسان‌ها به خدا و تربیت الهی بود.

وی ادامه داد: آنقدر مسیر خدایی شدن توسط انبیاء و معصومین(ع) هموار شده که امروز محبت به خدا برای انسان‌ها دست یافتنی شده است.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم، تصریح کرد: انسان با دوستی با خدا، قطعاً به آرامش می‌رسد، آرامشی که گمشده‌ امروز جامعه بشری است و جز با مسیر خدایی شدن دست یافتنی نخواهد بود.

دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز ضمن خیر مقدم به اساتید و مهمانان شرکت کننده در این طرح و تشکر از برگزار کنندگان آن گفت: طرح ضیافت اندیشه فرصت مناسبی برای تجمیع فرهیختگان و نخبگان دانشگاهی و به اشتراک گذاری آموخته‌ها و تجارب  آنهاست.

وی ادامه داد: اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها هر روز وقت خود را صرف کارهای چون گذراندن با بیماران، اتاق‌های عمل، مطالعه، کارهای آموزشی، تحقیقاتی، پژوهش و... می‌کنند که همه اینها به‌عنوان یک ارزش منحصربه‌فرد برای هر یک از آنان محسوب می‌شود. در این راستا، اگر در مسیر انجام کارها به یک لذت درونی و اقناع کننده دست پیدا کردیم، حکایت از آن خواهد داشت که وقت خود را بیهوده صرف نکرده‌ایم و کار درست را انجام داده‌ایم.

در ادامه دکتر فردین مهرابیان دبیر هم‌اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه علوم علوم پزشکی گیلان نیز ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری این طرح در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با هدف ارتقای توانمندی‌های فرهنگی و تبادل تجربیات اساتید با یکدیگر، آشنایی بیشتر اساتید با مبانی دینی و اعتقادی در کارگاه های معرفت‌افزایی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سال ۱۳۸۹ با مشارکت گسترده اساتید و اعضای هیات علمی این دانشگاه با موضوعات و مباحث متنوعی شامل: اندیشه‌های سیاسی اسلام، تعلیم و تربیت اسلامی، اخلاق اسلامی، و حرفه ای برگزار شده است و تاکنون بالغ بر ۱۲۰۰ نفر از اساتید در طی ۸ دوره توانسته‌اند از این طرح بهره‌مند شوند.

دبیر هم‌اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه، اظهار داشت: طرح امسال نیز با استقبال چشمگیر اساتید و نخبگان روبه‌رو بوده و حدود ۱۲۰ نفر از اساتید دانشگاه علوم پزشکی گیلان و تعداد محدودی از اساتید دانشگاه‌های دیگر در این طرح مشارکت دارند. گفتنی است: طرح ضیافت اندیشه اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از دیروز لغایت دهم مرداد ماه جاری با عنوان‌های «اندیشه سیاسی و مبانی انقلاب اسلامی (سطح ۳) و اصول تعلیم و تربیت (سطح ۳)» با تدریس استاد حسین جوان آراسته و استاد رضا مظفری در دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت برگزار می‌شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو