دوشنبه ١٢ دی ١٣٧٩

 


شماره خبر :٥٤١١٠٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام قربانی:
جهاد دانشگاهی، حلقه وصل جامعه علمی و اداره کشور
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی همدان گفت: متأسفانه در عصر حاضر، حوزه و دانشگاه در عرصه اداره جامعه و رفع مشکلات آنگونه که باید پررنگ ظاهر نشده‌‌اند و در این بین جهاد دانشگاهی می‌تواند به عنوان حلقه وصل جامعه علمی و اداره کشور حضور جدی داشته باشد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام و‌المسلمین حمیدرضا قربانی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی همدان اظهار کرد: رویکرد جهاد دانشگاهی، فرهنگی است.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی باید از فرصت‌های فرهنگی و پژوهشی خود برای رفع مشکلات جامعه استفاده کند، افزود: در جامعه امروز خلأ‌ها و مشکلات بسیاری در حوزه فرهنگ و اقتصاد مشاهده می‌شود که مجموعه جهاد دانشگاهی می‌تواند در این زمینه ورود خوبی داشته باشد.

قربانی با تأکید بر اینکه جهاد دانشگاهی باید ارتباط خود را با دانشگاه‌ها و مراکز علمی تقویت بخشد اضافه کرد: متأسفانه در عصر حاضر، حوزه و دانشگاه در عرصه اداره جامعه و رفع مشکلات آنگونه که باید پررنگ ظاهر نشده‌‌اند در این بین جهاد دانشگاهی می‌تواند به‌عنوان حلقه وصل جامعه علمی و اداره کشور حضوری جدی داشته باشد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه صنعتی همدان با بیان اینکه متأسفانه جهاد دانشگاهی چند سالی است درگیر چهارچوب و قالب‌های اجرایی شده است، ادامه داد: این مجموعه با ظرفیت بالای خود در حوزه‌های مختلف آموزش، پژوهش و فرهنگ نباید رنگ و بوی اجرایی پبدا کرده و به دنبال تنظیم گزارش و انجام برنامه‌های روتین باشد.

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی باید در برنامه‌های خود ابتکار و نوآوری داشته باشد، گفت: متأسفانه چند سالی است که برنامه‌های جهاد دانشگاهی به‌روز نبوده و مسیر چند سال قبل خود را می‌پیماید. این درحالی‌است که با وجود افزایش معضلات و مشکلات، تنها به‎روز بودن راه نجات است.

قربانی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی نقش موثری در جامعه دارد ابراز کرد: این مجموعه، نهادی انقلابی و جهادی است که از آن انتظار برنامه‌های نو، خلاقانه و متناسب با نیاز روزمی رود که با ظرفیتی که تا به کنون از خود نشان داده است می‌تواند در این زمینه موفق باشد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه صنعتی همدان با بیان اینکه جهاد دانشگاهی ابزار مهمی در رفع مشکلات فرهنگی و علمی کشور است اظهار کرد: این مجموعه باید در عرصه علمی کشور پرنگ‌تر ظاهر شده و درگیر قالب‌های اجرایی نباشد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو