چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤١٥٤٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٧ شهريور ١٣٩٧
 
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان:
غدیر، روز اكمال دین، اتمام نعمت و موجب خشنودى خداست
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر علی عارفی: غدیر، تنها نام یك سرزمین نیست، یك تفكر است؛ نشانه‏‌اى است از تداوم خط نبوت؛ چشمه‏‌اى است كه تا پایان هستى مى‏ جوشد. غدیر، روز اكمال دین، اتمام نعمت و موجب خشنودى خداست؛ روز گشایش و روز تكامل است.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر علی عارفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان، طی یادداشتی ضمن اشاره به اهمیت واقعه غدیر خم، این روز بزرگ را تبریک گفتند. متن پیام به شرح ذیل است:

پیامبر(ص) فرمود: ثقل اکبر کتاب خداست که یک طرف آن در دست خدا و طرف دیگرش در دست شماست. به کتاب او چنگ بزنید تا گمراه نشوید؛ وثقل اصغر عترت و اهل بیت من است. خدایم به من خبر داده که دو یادگار من تا روز رستاخیز از هم جدا نمی‌شوند. هان ای مردم! برکتاب خدا و عترت من پیشی نگیرید و از آن دو عقب نمانید تا گمراه نشوید. غدیر، تنها نام یك سرزمین نیست، یك تفكر است؛ نشانه‏‌اى است از تداوم خط نبوت؛ چشمه‏‌اى است كه تا پایان هستى مى‏ جوشد. غدیر، روز اكمال دین، اتمام نعمت و موجب خشنودى خداست؛ روز گشایش و روز تكامل است. غدیر، نه تاریخ است، نه جغرافیا و نه روایت، بلكه ولایت است. پیشوند غدیر، رسالت است و پسوند آن، ولایت و امامت. در اهمیت این رویداد تاریخی همین اندازه کافی است که صد و ده نفراز صحابی حدیث غدیر را نقل کرده‌اند. البته این مطلب به معنی آن نیست که از آن گروه زیاد تنها همین تعداد حادثه را نقل کرده‌اند، بلکه تنها در کتاب‌های دانشمندان اهل تسنن نام صد و ده تن به چشم می‌خورد.

آنچه می‏‌توانست همه نقشه‏‌های منافقان را یک جا خنثی و اسلام را در چنان برهه حساسی حفظ کند، تعیین جانشین پیامبر(ص) و اعلان رسمی آن بود، چنانکه حضرت زهرا(س) در این‏ باره می‌فرمایند: «پیامبر در روز غدیر، عقد ولایت را برای علی(ع) محکم کرد». غدیر خم منافقان را فلج کرد و مانع اجرای نقشه‏‌ها و توطئه‏‌های شیطانی‏‌شان شد. «غدیر عصاره و نتیجه خلقت و چکیده تمام ادیان الهی و خلاصه مکتب وحی است و صرفا واقعه‏‌ای تاریخی نیست. این نام مقدس، عنوان عقیده ما و اساس دین است؛ ثمره نبوت، میوه رسالت و تعیین کننده خط‏ مشی مسلمانان تا آخرین روز دنیاست. رسول خدا(ص) فرمود: «روز غدیر خم، برترین عیدهای امت من است، و آن روزی است که خداوند بزرگ دستور داد برادرم، علی بن ابی‏طالب را به عنوان پرچمدار (و فرمانده) امتم منصوب کنم، تا بعد از من مردم به دست او هدایت شوند و آن روزی است که خداوند در آن روز دین را تکمیل، و نعمت را بر امت من تمام کرد و اسلام را دین آنان قرار داد». غدیر، تداوم رسالت محمد(ص) در ولایت على(ع) و عید عدالت و رهبرى است. عید امامت و ولایت بر عاشقان مبارك باد. علی عارفی

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو