شماره خبر :٥٤٢٠٢٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧
 
در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد:
مراسم طشت گذاری ماه محرم
عبادت خالصانه و یادآوری شجاعت و عظمت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع)، یکی از وظالف بزرگ عاشق واقعی به اهل بیت(ع) خواهد بود.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، آیین طشت گذاری در مسجد امام علی(ع) دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با حضور مسئول نهاد رهبری، ریاست دانشگاه، معاونین و جمع عظیمی از کارکنان و دانشگاهیان برگزار گردید.

در ابتدا پس از تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید،حجت‌الاسلام واحدی‌زاده مسئول نهاد رهبری ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، به اهمیت این ماه اشاره کرده و تبیین نمود: بزرگداشت این ایام و احیای آن یکی از بزرگترین وظایف مؤمنین و مسلمانان است و یقینا مؤمن عاشق امام حسین(ع) از تمام هستی خود در این راه خواهد گذشت تا بتواند مورد حب اهل بیت(ع) و قرب به ایشان قرار بگیرد.

وی در ادامه سخنان خود به نهضت امام حسین(ع) اشاره کرده و تاکید کرد: بدون شک قیام و نهضت امام حسین(ع) در راستای احیای اسلام و احیای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر بود و امیدوارم که وظیفه ما نیز الگوگیری از این نهضت بزرگ در تمامی مراحل زندگی باشد.

عبادت خالصانه و یادآوری شجاعت و عظمت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع)، یکی از وظالف بزرگ عاشق واقعی به اهل بیت(ع) خواهد بود.

وی در پایان سخنان خود افزود: امیدوارم که حضرت ابا عبدالله(ع) همان‌گونه که تاکنون ما را مورد لطف خود قرار داده و به‌عنوان شیعه و همراه قبول کرده، در ادامه مسیر زندگی نیز از الطاف خویش محروممان نفرماید و در قیامت مؤمنان و عاشقان حقیقی خود را مورد شفاعت خود قرار دهد.

در ادامه مراسم پس از سینه‌زنی و کسب فیض از نوای گرم مادحین اهل بیت(ع)، آقای حاج سیدمجتبی حافظی و آقای حاج افشین بابک، آیین طشت گذاری و طشت گردانی توسط کارکنان دانشگاه انجام گرفت و از عزاداران حسینی توسط خادمین اباعبدالله الحسین(ع) پذیرایی به‌عمل آمد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو