چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٢٢٧٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٣١ شهريور ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام جلیلی در هیئت علمدار کربلای دانشگاه پیام نور مرکز تبریز:
دوری از یاد خدا و دوری از معرفت نفس موجب ضلالت و گمراهی است
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظّم رهبری در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی گفت: دوری از یاد خدا و دوری از معرفت نفس موجب ضلالت و گمراهی است که کوفیان به این مصیبت و بلا گرفتار گشته و بر علیه امام زمانشان شوریدند و حادثه خونین عاشورا را رقم زدند.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام جلیلی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظّم رهبری در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی در هیئت علمدار کربلای دانشگاه که با حضور اساتید و کارکنان دانشگاه همراه بود، ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری سیدالشهدا(ع) عنوان کرد: این ایام بهانه‌ای است برای عبرت گرفتن از وقایع تاریخی که در رأس این اتفاقات حادثه کربلاست.

وی افزود تاریخ به منزله واگن قطار هست که همیشه در یک ریل حرکت می‌کند و تنها افراد و شخصیت‌هاست که همواره در حال تغییر هستند، لذا عوامل ایجاد کننده حوادث تاریخی عموما مشترک می‎باشند.

حجت‌الاسلام جلیلی با اشاره به عوامل ایجاد کننده این حادثه جانگداز افزود: دوری از یاد خدا و دوری از معرفت نفس موجب ضلالت و گمراهی است که کوفیان به این مصیبت و بلا گرفتار گشته و بر علیه امام زمانشان شوریدند و حادثه خونین عاشورا را رقم زدند.

مسئول دفتر نهاد دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی، مهم‌ترین و عمده دلیل اصلی سقوط کوفیان و عاقبت به شر بودنشان را نداشتن ذکر عملی در مقابل ذکر لسانی دانسته و گفت: عامل مهم عاقبت به خیر بودن آدمی طبق آیه شریفه قرآن «ویسارعون فی الخیرات» سبقت گرفتن در خوبی‌ها ونیکی‌ها از یکدیگر است که کوفیان در جریان عاشورا برعکس به بدی‌ها و زشتی‌ها سبقت گرفتند که در نهایت بر علیه امام معصوم شمشیر کشیدند.

وی در ادامه به اهداف قیام امام حسین(ع) پرداخته و شهادت حضرت سیدالشهدا(ع) و یارانش را مقدمه‌ای برای احیای دین ناب محمدی و از بین بردن بدعت قلمداد کرده وگفت: این عزاداری‌ها واین هیئات وسینه‌زنی‌ها ابزار و وسیله‌ای برای نیل و حرکت کردن به همان اهداف و قیام امام حسین(ع) می‌باشد به همین دلیل این عزاداری‌ها باید مسجد محور و نماز محور بصیرت‌افزا باشند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو