چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٢٣٤١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١ مهر ١٣٩٧
 
در سوگ سرور و سالار شهیدان برگزار شد؛
دسته عزاداری دانشگاهیان دانشگاه‌های استان اردبیل در بازار تاریخی اردبیل
همزمان با آخرین روز از عزاداری محلات شش گانه اردبیل، دسته عزاداری دانشگاهیان اردبیل به جمع عزاداران حسینی در بازار اردبیل پیوست.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، همزمان با آخرین روز از عزاداری محلات شش گانه اردبیل، دسته عزاداری دانشگاهیان اردبیل به جمع عزاداران حسینی در بازار اردبیل پیوست. دسته عزاداری دانشگاهیان اردبیل متشکل از دانشگاهیان دانشگاه‌های محقق اردبیلی، پیام نور، علوم پزشکی، فرهنگیان، رازی، جامع علمی-کاربردی، دانشگاه‌های غیرانتفاعی نوین، مقدس اردبیلی و سبلان همگام با سایر ارگان‌ها و نهادها با حضور در محله طوی به سمت بازار اردبیل حرکت کرده و در سوگ سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین(ع) به عزاداری پرداختند.

حجت‌الاسلام عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل با سخنرانی در راسته بازار اردبیل، یاد و خاطره شهدای کربلا را گرامی داشته و ضمن عرض ارادت محضر اباعبدالله الحسین(ع)، گفت: قیام امام حسین(ع) به معنای واقعی کلمه احیا و نجات دین از انحرافات اساسی اسلام بود.

وی با تشریح و تاکید ویژه به بیان لبیک یا حسین، تصریح کرد: لبیک یا حسین در قدم اول به معنای احیای دین اسلام ناب محمدی(ص) با ایستادگی در مقابل دشمنان و در نهایت یعنی اطاعت محض از ولایت مطلقه فقیه در عصر غیبت است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به واقعه عاشورا خاطرنشان کرد: ما به وضوح می بینیم عاشورا تمام نشده بلکه در وسعت بزرگ‌تری در حال وقوع است، چراکه آن روز تحریم آب بود ولی در حال حاضر دشمنان اسلام به‌ویژه استکبار جهانی با تمام قدرت علیه مسلمانان عالم طرح نقشه می‌کنند که تحریم اقتصادی یکی از نقشه‌های شوم آنهاست.

حجت‌الاسلام حسنی در بخش پایانی صحبت‌های خود به خصوصیت جوانان عصر غیبت اشاره و تاکید کرد: جوانان امروز کشور با اینکه امام زمان(عج) را ندیده اند ولی به تأسی از مکتب اسلام، قرآن، اهل‌بیت و ولایت فقیه؛ شهید حججی وار با شعار کلنا عباسک یا زینب از حریم ولایت دفاع می‌کنند.

گفتنی است دسته عزاداری دانشگاهیان اردبیل با عزاداری در طول مسیر با عبور از محلات طوی، اوچدکان و پیرعبدالملک وارد بازار اردبیل شدند و پس از عزاداری، در مسجد اعظم اردبیل به عزاداری و سینه‌زنی پرداختند.


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو