سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٢٤٠٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٢ مهر ١٣٩٧
 
در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد؛
وجود شهدا در مراکز علمی کشور مایه برکت و زمینه‌ساز تقویت روحیه معنوی دانشجویان و جامعه دانشگاهی است
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر وجود شهدا در مراکز علمی کشور مایه برکت و زمینه‌ساز تقویت روحیه معنوی دانشجویان و جامعه دانشگاهی است.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، هم‌زمان با آغاز هفته گرامیداشت دفاع مقدس در آیینی با حضور رییس و جمعی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، آرامگاه مطهر شهید گمنام در پردیس این دانشگاه عطرافشانی، غبارروبی و گل گذاری شد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: وجود شهدا در مراکز علمی کشور مایه برکت و زمینه‌ساز تقویت روحیه معنوی دانشجویان و جامعه دانشگاهی است.

حجت‌الاسلام‌ عباس دشتی گفت: امیدواریم دانشجویان و فرزندان ما در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با الگوبرداری از راه و روش شهدای گران‌قدر آینده درخشانی را برای خود و میهن اسلامی رقم بزنند.

حجت‌الاسلام‌ دشتی بابیان اینکه آسایش و آرامش امروز در جامع مرهون خون‌های پاک جوانان سرزمین اسلامی است، خاطرنشان کرد: رفتار، گفتار و عمل باید به شکلی باشد تا در آینده و به‌ویژه در روز قیامت شرمنده شهدا نباشیم.

وی بیان داشت: وجود نیّت خالص و انجام کار برای رضا خدا ازجمله مواردی است که در فرهنگ دفاع مقدس وجود داشته است و این موضوع باید الگوی عملی ما در جامعه کنونی باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در حاشیه این آیین با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) گفت: امروز امنیت و آرامش جامعه و جریان زندگی در صلح ما به برکت وجود شهدا و کسانی است که از بهترین هدیه الهی که همان جان شیرین است گذشتند.

دکتر سعید کشمیری با اشاره به تقارن آغاز سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس، گفت: شهدای ما معلمانی هستند که زندگی، نیّت و رفتارشان مایه افتخار و الگویی روشن برای ما شده است که نام و راه آن‌ها در تاریخ ماندگار خواهد ماند.

وی افزود: میزبانی از شهید گمنام در دانشگاه علوم پزشکی موجب افتخار ما شده است و تکریم و احترام این شهید والامقام عزت و سربلندی ما را به همراه خواهد داشت.

دکتر کشمیری بابیان تلاش دانشجویان در جهاد علمی تصریح کرد: امیدواریم به برکت خون شهدا بتوانیم جریان تحصیل و پیشرفت علم را در کشور نهادینه و گسترده کنیم تا دانشجویان ما با الگوبرداری از آرمان شهدا در جهاد علمی موجب افتخارآفرینی و سربلندی میهن اسلامی شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: گرامیداشت هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌های جوانان این مرزوبوم است تا هرکس در هر جایگاهی که در آن قرار دارد همواره قدر‌دان آرامش و امنیت امروز باشد.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام سید عبدالجلیل حسینی، معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به بیان نقش و اهمیت جایگاه شهدای جنگ تحمیلی و مسئولیت سنگین میزبانی از شهدا در جامعه و ادامه دادن راه آنان توسط دانشجویان و جامعه دانشگاهی پرداخت.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو