شماره خبر :٥٤٢٥٤٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ٤ مهر ١٣٩٧
 
رضا قاسمیان در طرح ضیافت دانشجویی دانشگاه پیام نور استان اردبیل:
انسان تماشاگر موجب نابودی جامعه می شود/ هویت انقلابی، تنها هویت نجات بخش ایرانیان است
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه در مسایل تحلیل سیاسی نباید انسان تماشاگر بود، گفت: انسان تماشاگر سبب نابودی جامعه می‌شود.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، کارگاه آشنایی با جریانات فرهنگی و تحلیل سیاسی با سخنرانی رضا قاسمیان کارشناس مسائل سیاسی و با حضور اندیشه جویان طرح ضیافت دانشجویی در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور استان اردبیل برگزار شد.

این کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی در ابتدای سخنان خود ضمن بیان نکات تحلیل مسائل سیاسی به کالبد شکافی جریان فرهنگی در کشور پرداخت و گفت: هویت انقلابی تنها هویتی در ایران است که با هم‌افزایی سایر هویت ها می تواند نقش ایمن سازی فرهنگی در مردم کشور را ایفا کند به نحوی که مردم پس از کسب هویت انقلابی، می‌توانند در برابر همه تهاجمات فرهنگی دشمنان از خود محافظت کنند.

وی به تفاوت انسان‌های زنده با انسان‌های مرده پرداخت و گفت: یکی از وجوه تمایز انسان‌های زنده با مرده در حفظ روحیه مسئولیت پذیری است.

قاسمیان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه جامعه به سه دسته دانشمندان، دانشجویان و خس و خاشاک تقسم می‌شوند از دسته سوم به ‌عنوان بی‌تفاوتان جامعه نام برد و گفت: انسانی که خود را بی‌نیاز از کسب علم و دانش بداند و همواره تاکید کند که من همه چیز بلد هستم و هر کاری می‌توانم انجام دهم در واقع خس و خاشاکی بیش نیستند چونکه دچار غرور خانمان سوز شده‌اند.

وی از دانستن در هر شرایط زمانی و مکانی به‌عنوان یک معیار استاندارد برای سنجش جوامع نام برد و گفت: ما در هر لحظه باید آماده یادگیری باشیم تا بتوانیم در تحولات سریع زندگی با بینش لازم مسائل را درست تشخیص داده  و به‌موقع، به‌هنگام و بابصیرت عمل کنیم، در این صورت با مشکلی نیز برخورد نخواهیم داشت.

کارشناس مسائل سیاسی در ادامه سخنان خود به وجه دیگر تمایز انسان‌های مرده با انسان‌های زنده پرداخت و گفت: انسان مرده در عالم سیاست انسانی است که تنها تماشاگر است و این تماشاگری سبب نابودی وی و جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مسایل تحلیل سیاسی نباید انسان تماشاگر بود، گفت: انسان زنده در عالم سیاست انسانی است که علاوه بر احساس مسئولیت، دارای بصیرت بالا ، قدرت روشنگری و درایت نیز باشد تا در برهه‌های مختلف و غبارآلود علیه خودش قیام نکند.

قاسمیان در ادامه سخنان خود به خطاهای رایج در تحلیل مسائل سیاسی اشاره کرد و گفت: مشاهده گزینشی، تعمیم افراطی، کفایت زودرس و اثر هاله از جمله مهم‌ترین خطاهایی است که یک فرد تحلیل‌گر برای یک تحلیل درست باید از آنها اجتناب کند.

وی تصریح کرد: مقایسه غیراصولی و غیرمنطقی تهدید کننده و خانمان‌سوز است.

این کارشناس مسائل سیاسی در بخش دیگری از سخنان خود به ابعاد تهاجم فرهنگی اشاره کرد و گفت: جوانانی که ۲۰ سال سر به زیر و سرگرم تلفن همراه هستند وقتی سربلند می‌کنند خود را عقب افتاده‌ای می‌یابند که جای جبران هم ندارند.

وی در ادامه سخنان خود به ابعاد هویت ایرانیان اشاره کرد و گفت: هر ایرانی دارای ۵ هویت است که هویت پنجم نقش مکل و هم‌افزا کننده هویت‌های دیگر است.

قاسمیان گفت: هویت ایرانی، هویت قومی، هویت دینی، هویت مدرن و هویت انقلابی ۵ هویت اصلی تشکیل دهنده هویت متحد ایرانیان است.

وی با بیان اینکه هویت انقلابی تکمیل کننده و هم‌افزا کننده ۴ هویت ایرانیان است، تصریح کرد: در واقع این هویت انقلابی است که موجب شکست تهاجمات فرهنگی دشمنان علیه جوانان کشور می‌شود.

وی در پایان سخنان خود به تشریح ابعاد مختلف هویت انقلابی پرداخت و گفت: هویت انقلابی در واقع روی انسانیت انسان سرمایه‌گذاری می‌کند و در واقع این هویت انقلابی است که موجب می‌شود هر تهاجمی هرچقدر هم دارای پشتوانه قوی باشد روی هویت ایرانیان تاثیر نگذارد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو