چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٢٦١٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٧ مهر ١٣٩٧
 
در دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد:
نهمین دوره آموزشی طرح رویش ویژه دانشجویان جدیدالورود
نهمین دوره آموزشی طرح رویش ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی کرمان در محل پردیس دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دوره آموزشی طرح رویش ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی کرمان با حضور اساتیدی همچون دکتر نخعی، دکتر شاهین فرهنگ، دکتر انصاری‌زاده، دکتر خیراللهی، دکتر بهرام‌نژاد و استاد بیگ‌زاده، روزهای دوشنبه و سه شنبه (دوم و سوم مهرماه) در محل پردیس دانشگاه برگزار شد.

این طرح در قالب ۴ گروه با موضوعات آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه، زندگی هدفمند، خلاقیت و نوآوری درکسب ثروت، مدیریت زمان و برنامه‌ریزی، تندآموزی و روش‌های یادگیری سریع در دانشگاه ویژه دانشجویان جدیدالورود مهرماه ۹۷ برگزار گردید. همچنین مراسم اختتامیه این طرح و جلسه توجیهی دانشجویان جدید الورود نیز چهارم مهرماه درسالن ۹ دی دانشگاه برگزار شد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این مراسم ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) و یارانشان، موفقیت دانشجویان در راهیابی به دانشگاه را تبریک گفت.

حجت‌الاسلام علی عارفی افزود: امام حسین(ع) الگویی تمام عیار برای تمام بشریت به شمار می روند و راز ماندگاری امام حسین(ع)، شعارها و معرفت اخلاقی ایشان بود.

وی ادامه داد: شعار امام حسین(ع) حق گویی، ظلم ستیزی، مبارزه با فساد اخلاقی، مبارزه با بدخویی، مبارزه با سلطه گری، مبارزه با دیکتاتوری و سلطه پذیری بود.

وی اضافه کرد: شعارهای امام حسین(ع) در قالب زمان و مکان نمی‌گنجد و این دلیل جهانی و ماندگار شدن امام حسین(ع) است.

وی ضمن خطاب به دانشجویان که شما هم می‌توانید ماندگار شوید، گفت: دانشگاه محل و سکویی برای رشد است.

حجت‌الاسلام عارفی صحبت‌های خود را با چهار سفارش و توصیه به دانشجویان جدیدالورود پایان داد و گفت: هم در رشته‌ای که پذیرفته شده‌اید خوب درس بخوانید و هم معلومات عمومی خود را در این دوران افزایش دهید.

وی رسیدگی و توجه به خود از بعد روحی، معنوی و اخلاقی را دیگر توصیه خود به دانشجویان جدید دانشگاه عنوان کرد و گفت: همانگونه که می‌دانید عقل سالم در بدن سالم است، پس ورزش کنید و به جسم خود رسیدگی کنید. فراگیری یک زبان از دیگر توصیه‌هایی بود که مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه به دانشجویان ورودی ۹۷ داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این مراسم گفت: مهم‌ترین رسالتی که برعهده دانشجویان گذاشته شده تقویت و افزایش بنیه علمی و اخلاقی است.

دکتر حمیدرضا رشیدی‌نژاد افزود: دانشجو وظیفه دارد به دنبال علم باشد و فراهم کردن این زمینه نیز بر عهده دانشگاه است و اولویت کاری ما فراهم کردن و بهبود بخشیدن زمینه رشد علمی و اخلاقی است.

وی اضافه کرد: سعی همه مسئولان و مدیران دانشگاه بر این است حداقل نیازهای شما دانشجویان را فراهم کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: این دانشگاه جزو ۹ دانشگاه علوم پزشکی برتر کشور است و این دانشگاه در حوزه آموزش رتبه ۵ و در حوزه پژوهش رتبه ۷ را دارد.

وی افزود: این دانشگاه دارای ۹ دانشکده، بیش از ۲۰ مرکز تحقیقاتی، ۶ هزار و ۵۰۰ دانشجو و ۱۲ هزار کارمند و ۵۰۰ عضو هیات علمی است.

دکتر رشیدی‌نژاد با اشاره به فعالیت چهار دانشگاه و یک دانشکده علوم پزشکی در استان کرمان گفت: دانشگاه علوم پزشکی کرمان رییس کلان منطقه ۸ کشوری است.

به گفته وی، کلان منطقه ۸ شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان می‌شود.

نهمین دوره طرح رویش و جلسه توجیهی دانشجویان جدید‌الورود با معرفی کانون‌ها و تشکل‌های مختلف دانشجویی دانشگاه، سخنرانی مسئولان و همچنین نمایش کلیپی از تشییع شهید گمنام دانشگاه و شهید ادیبی پایان یافت.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو