چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٢٧٩٥

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١٠ مهر ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام طاهری در همایش امر به معروف و نهی از منکر:
کسانی که به ارزش‌های الهی حمله می‌کنند راه بنی‌امیه را پیش گرفته‌اند
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: کسانی که آگاهانه دین خدا را تحقیر می‌کند، به ارزش‌های الهی حمله می‌نماید، دین را افیون توده‌ها می‌نامد، احکام الهی را به سخره می‌گیرد در ریشه و اصلشان مشکل هست، در حلال‌زاده بودنش جای حرف هست، اینان راه بنی امیه را در پیش گرفته‌اند.

 به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، همزمان با مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) همایش امر به معروف و نهی از منکر در ستاد دانشگاه علوم پزشکی قم  برگزار گردید.

حجت‌الاسلام طاهری مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم در مراسم عزاداری دانشگاه گفت: کسانی که آگاهانه دین خدا را تحقیر می‌کند، به ارزش‌های الهی حمله می‌نماید، دین را افیون توده‌ها می‌نامد، احکام الهی را به سخره می‌گیرد در ریشه و اصلشان مشکل هست، در حلال‌زاده بودنش جای حرف هست، اینان راه بنی امیه را در پیش گرفته‌اند.

طاهری با اشاره به آیه ۱۵ سوره مریم گفت : اگر انسان خوب به این عالم پا گذارد یعنی طیب ولادت داشته باشد و خوب از این عالم رخت بر بندد یعنی مرگ با عزت و افتخاری داشته باشد و حساب و کتاب قیامتش به گونه‌ای باشد که از اصحاب یمین شمرده شود مشمول سلام و رحمت خاص خداست، رابطه‌اش بالاترین رابطه عاشق و معشوقیست.

وی اظهار داشت ولادت پاک و حلال‌زاده بودن در متون روایات ما سه نشانه دارد : یکی داشتن حب اهل بیت(ع) و عدم بغض نسبت به آن بزرگواران و طبق این روایت پیامبر که فرمود: و لا یحبنا الا من طابت ولادته، کسانی که جواب امام حسین(ع) وقتی فرمود من چه حقی را تضییع کرده‌ام که با من می‌جنگید، گفتند «بغضنا لابیک» به‌خاطر کینه‌هایی که از پدرت علی داریم. اینها ریشه‌های خراب و فاسدی داشتند، ولادت ناسالمی داشتند.

حجت‌الاسلام طاهری گفت: یکی دیگر از نشانه‌های طیب ولادت، عدم استخفاف به دین خداست. بی‌تردید کسی که آگاهانه دین خدا را تحقیر می‌کند، به ارزش‌های الهی حمله می‌نماید، دین را افیون توده‌ها می‌نامد و احکام الهی را به سخره می‌گیرد، در ریشه و اصلش مشکل هست، اینان راه بنی‌امیه را در پیش گرفته‌اند.

طاهری اظهار داشت: یکی از علل استخفاف به دین هم لقمه حرام است. لقمه حرام ملت را به صف رویارویی با امام زمانش می‌برد. ربا، نزول، احتکار، گران‌فروشی، رشوه و زیرمیزی از مصادیق لقمه حرام است که جامعه را فاسد و به مقاتله با دین خدا می‌برد.

حجت‌الاسلام طاهری خاطرنشان کرد: امروز بازار دین‌فروشی بازار گرمی است، مراقب باشیم دینمان را ارزان نفروشیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو