پنج شنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٢٩٣٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٤ مهر ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام محمد انوری:
وحدت حوزه و دانشگاه یکی از آرمان‌های مهم انقلاب اسلامی است
مسئول نهاد رهبری دانشگاه تبریز: با شکل‌گیری وحدت حوزه و دانشگاه به یکی از آرمان‌های مهم انقلاب اسلامی دست خواهیم یافت و بسیاری از مشکلات در عرصه‌های مختلف تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی مرتفع خواهد شد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه استان آذربایجان شرقی در راستای استفاده از ظرفیت نخبگان و صاحب نظران حوزه و دانشگاه برای اهتمام به تحقق عملی وحدت حوزه و دانشگاه، جلسه هم‌اندیشی با حضور جمعی از معاونین فرهنگی؛ مدیران گروه‌های معارف و دبیران هم‌اندیشی دانشگاه‌های استان در شبستان مسجد دانشگاه تبریز برگزار کرد.

حجت‌الاسلام محمد انوری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز در این جلسه ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و تقدیر از حضور معاونین فرهنگی، مدیران گروه‌های معارف و دبیران هم‌اندیشی دانشگاه‌های استان خاطرنشان کرد: تا به امروز اتفاقات خوبی در راستای وحدت حوزه و دانشگاه صورت گرفته و هنوز کارهای زیادی هم باقی است که با همت دانشگاهیان و حوزویان این امر مهم محقق خواهد شد.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه تبریز افزود: با شکل‌گیری وحدت حوزه و دانشگاه به یکی از آرمان‌های مهم انقلاب اسلامی دست خواهیم یافت و بسیاری از مشکلات در عرصه‌های مختلف تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی مرتفع خواهد شد.

انوری با اشاره به ابزارها و موانع وحدت حوزه و دانشگاه، عدم شناخت دقیق و درست این دو نهاد از یکدیگر را از موانع وحدت معرفی کرد و افزود: یکی از موانع وحدت حوزه و دانشگاه، اختلاف برداشت از مسائل جامعه در میان دانشگاهیان و حوزویان می‌باشد و کلید حل مسئله ایجاد فهم مشترک حوزه و دانشگاه در خصوص مسایل مهم جامعه است.

وی در ادامه افزود: ایجاد فهم مشترک و شکل‌گیری هدف مشترک میان حوزه و دانشگاه، می‌تواند گام بلندی در تحقق علم دینی در راستای تشکیل تمدن نوین اسلامی باشد.

حجت‌الاسلام انوری در پایان خاطرنشان کرد: دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه به‌عنوان سخت افزاری برای وحدت حوزه و دانشگاه به شمار می‌رود که نیازمند نرم افزارهایی نظیر هیئت‌های اندیشه ورز و تشکیل نشست‌ها و جلسات هم‌اندیشی جهت افزایش سطح ارتباط این دو نهاد علمی است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو