جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٣٠٦٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٦ مهر ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام نبوی در دانشگاه پیام‌نور کهگیلویه و بویراحمد:
همه ما‌ باید الگو و نمونه بارز دانشگاه در رفتار و کردار باشیم
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه پیام‌نور با اشاره به ضرورت بحث ترویج عزت فرهنگی در ماه محرم گفت: مسائل فرهنگی، دینی و دانشگاهی ما باید بوی اهل بیت و امام حسین(ع) دهد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشست هم‌اندیشی اعضای هیات علمی دانشگاه پیام‌نور استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور حجت‌الاسلام نبوی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام‌نور کشور در سالن جلسات دانشگاه پیام‌نور استان برگزار شد.

در این نشست ابتدا سجادی، رئیس دانشگاه پیام‌نور استان در سخنانی ضمن تسلیت ایام محرم و حادثه تروریستی اهواز و همچنین گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تشکر از حجت‌الاسلام نبوی به‌خاطر سفر به استان، به ارائه گزارشی از وضعیت دانشگاه (تعداد مراکز و واحد‌ها – تعداد دانشجویان وکارکنان) پرداخت.

سراج، دبیر شورای هم‌اندیشی اساتید دانشگاه پیام‌نور استان در سخنانی به برنامه‌های اجرا شده و برنامه‌هایی که در طول سال در سطح استان برگزار خواهد شد، پرداخت.

سپس حجت‌الاسلام نبوی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام‌نور کشور در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کربلا، شهدای هشت سال دفاع مقدس و همچنین شهدای حادثه تروریستی اهواز گفت: همه ما‌ باید الگو و نمونه بارز دانشگاه در رفتار و کردار باشیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ پیام‌نور در توصیه‌ای به اعضای هیات علمی و رؤسای مراکز و واحد‌ها، خواهان اختصاص چند دقیقه کوتاه از وقت کلاس درس به مسائل و مناسبت‌های روز و همچنین بیان توصیه‌های اخلاقی به دانشجویان شد.

حجت‌الاسلام نبوی به وظیفه تربیتی اعضای هیات علمی اشاره کرد و گفت: نظم و منظم بودن در همه امور بخصوص امور درس و کلاس‌های درسی یکی از مصادیق بارز وظیفه تربیتی شما بزرگواران است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ پیام‌نور با اشاره به ضرورت بحث ترویج عزت فرهنگی در ماه محرم گفت: مسائل فرهنگی و دینی و دانشگاهی ما باید بوی اهل‌بیت(ع) و امام حسین(ع) دهد.

وی از تولی و تبری به‌عنوان دو معیار اساسی دین مبین اسلام یاد کرد و گفت: همه ما به‌عنوان یک مسلمان باید به این دو امر پایبند باشیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام‌نور یکی از مهم‌ترین پیام‌های سبک زندگی عاشورایی را عزت‌مندی و ذلت‌گریزی دانست.

حجت‌الاسلام نبوی عدالت و نظم ساختاری را خواسته امام، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب دانست و گفت: اعضای هیات علمی باید ضمن رعایت این امر، در این خصوص مقالات کاربردی ارئه دهند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام‌نور بر استفاده از ظرفیت مساجد در سطح کشور، خصوصا دانشگاه‌ها اشاره کرد و خواهان برگزاری بعضی از جلسات دانشگاه‌ها در طول سال در مساجد شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو