شماره خبر :٥٤٣٢٨٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢١ مهر ١٣٩٧
 
در علوم پزشکی کرمان برگزار شد؛
یکی از رسالت‌های دفتر نهاد رهبری تهیه طرح‌ها و برنامه‌های عالمانه اسلامی برای تحولات در همه ارگان‌های دانشگاه است
نشست هم اندیشی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۱۹ مهر ماه برگزار شد.

 به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشست هم‌اندیشی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۱۹ مهر ماه برگزار شد. این نشست با حضور حجت‌الاسلام تقوی معاون تأمین منابع انسانی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام علیدادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان برگزار شد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این نشست به فعالیت‌های انجام شده این دفتر اشاره کرد و گفت: یکی از رسالت‌های دفتر نهاد رهبری تهیه طرح‌ها و برنامه‌های عالمانه اسلامی برای تحولات در همه ارگان‌های دانشگاه است.

حجت‌الاسلام دکتر علی عارفی افزود: جریان‌سازی در راستای کاهش تصدی‌گری و توجه به همه ظرفیت‌های موجود در دانشگاه، پاسداری از هویت اصیل دانشجو و سرعت بخشیدن در اسلامی شدن دانشگاه‌ها و تعالی این مراکز انسان‌ساز از دیگر رسالت‌های دفتر نهاد رهبری به شمار می‌رود.

وی توانمندسازی فعالان فرهنگی، هم‌اندیشی اساتید، تشکیل کارگروه‌های فرهنگی در بیمارستان‌ها و تربیت ۸۰ مبلغ و... را از دیگر راهبردهای دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان برشمرد.

دکتر عارفی در تشریح برنامه‌های این دفتر در شش ماهه دوم امسال گفت: برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از مهم‌ترین برنامه‌های این دفتر است.

وی مدیریت و آرام‌سازی فضای دانشگاه با توجه به تحریم‌های پیش رو و توجه به اقتصاد مقاومتی و جذب و توانمندسازی در جهت رسیدن به تمدن اسلامی را از برنامه‌های این دفتر در شش ماهه دوم سال جاری عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این نشست ضمن اشاره به وضعیت دانشگاه و جایگاه آن در کشور گفت: خوشبختانه مجموعه مدیریتی دانشگاه تعامل خوبی با نهاد رهبری در دانشگاه دارد و وظیفه خود می‌دانیم که این تعامل وجود داشته باشد.

دکتر حمیدرضا رشیدی‌نژاد با بیان اینکه انجام کارهای فرهنگی بسیار سخت است و ثمره آن هم سریع بروز نمی‌کند گفت: زیر ساخت‌های توسعه فرهنگی و رشد معنویت در این دانشگاه فراهم است.

وی افزود: امیدوارم با تعامل مجموعه‌های دانشگاه و نهاد رهبری شاهد رشد فراگیر آن از نظر علمی و اخلاقی باشیم.

همچنین معاون تأمین منابع انسانی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور بر ارائه روش‌های نوین تبلیغ تاکید کرد.

حجت‌الاسلام تقوی افزود: باید تبلیغ‌هایمان را غنی و قوی‌تر کنیم و نگاه تخصصی‌تر به این موضوع داشته باشیم.

وی اضافه کرد: تبلیغ مسائل دینی نباید به‌صورت مستقیم باشد بلکه باید در قالب مهارت‌ها دین را آموزش داد.

وی گفت: تبلیغ دین باید با برنامه ریزی، زبان ساده و با روش‌های جدید صورت گیرد.

این نشست با ارائه عملکرد و فعالیت‌های هیات اندیشه‌ورزی اساتید و نخبگان دانشگاه توسط دبیر این هیات، گروه معارف اسلامی توسط مدیر گروه و تعدادی از کانون‌های دانشجویی توسط دبیر کانون مهدویت پایان یافت.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو