جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٥٦٩٢

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٣ آذر ١٣٩٧
 
دانشگاه بوعلی سینا همدان برگزار کرد:
نشست کارگاهی با موضوع فمنیسم و حقوق اجتماعی و سیاسی زنان
دانشگاه بوعلی سینا همدان نشستی کارگاهی برای گفتگوی اساتید معارف دانشگاه بوعلی سینا و دیگر دانشگاه‌های استان همدان با موضوع فمنیسم و حقوق اجتماعی و سیاسی زنان برگزار کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشست کارگاهی گفتگوی اساتید معارف دانشگاه بوعلی سینا و دیگر دانشگاه‌های استان همدان، با تلاش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان همدان و با موضوع فمنیسم و حقوق اجتماعی و سیاسی زنان، با حضور سید ابراهیم حسینی عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی در سالن جلسات فجر دانشگاه بوعلی سینا برگزار شد.

در این نشست تفاوت‌های حقوقی زنان و مردان در غرب و اسلام مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مطرح شد که در گذشته در غرب زنان از کمترین حقوق برخوردار بودند، تا اینکه از سال ۱۸۸۳ مالکیت آنها به رسمیت شناخته شد، در حالی که این حق از صدر اسلام به رسمیت شناخته شده بود و پس از آن در پی انقلاب صنعتی از آنجایی که نیاز به نیروی کار ارزان قیمت وجود داشت برای انگیزه دادن به زنان به آنها گفته شد که حق مالکیت دارند. سپس در سال ۱۹۲۰ زنان دارای حق رأی شدند در حالی که از زمان پیامبر زنان مشارکت سیاسی داشتند و در بیعت‌ها شرکت می‌کردند یعنی حق رای داشتند و حق مالکیت آنها محترم شناخته می شد.

در این جلسه همچنین عنوان شد که طبق منطق اسلام، زن و مرد هر دو از عقل یکسانی برخوردارند ولی به دلیل اینکه زنان بیشتر تحت تأثیر احساسات هستند، تعقل زن از مرد کمتر است. در این نشست همچنین بر این نکته تأکید شد اسلام باید در همه حوزه‌ها وارد شود؛ در کشور ما نام اسلام به کار برده می‌شود ولی با تفکر فمنیستی عمل می شود؛ در حقیقت جامعه دچار شعارزدگی شده است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو