جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٥٦٩٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٣ آذر ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام سیدجواد خاتمی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایکنا:
اتحاد شیعه و سنی در جامعه عامل عزت و اقتدار اسلام و باعث قدرت جهان اسلام می‌شود
مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه حکیم سبزواری گفت: مردم باید آگاهی و دانش لازم را داشته باشند تا با دست خودشان اهداف دشمنان را تامین نکنند و در رسیدن به نیات دشمنان آنان را یاری نکنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سیدجواد خاتمی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایکنا از خراسان رضوی، با تاکید بر اینکه اتحاد شیعیان و برادران اهل تسنن باعث عزت و اقتدار جهان اسلام و مسلمانان و جلوگیری از تضییع بیت‌المال می‌شود، اظهار کرد: یکی از راهکارهای عملی وحدت اقدام روحانیون، مراجع تقلید، اهالی فرهنگ برای آگاه سازی مردم و دادن بصیرت است.

وی با اشاره به اینکه باید مردم از انواع ترفند‌های دشمنان برای ایجاد تفرقه آگاه باشند و با آن مقابله کنند، افزود: تمام افراد در جامعه مسئول هستند و نمی‌توان بی تفاوت زندگی کرد.

خاتمی با بیان اینکه نباید به مسائل اختلافی در جامعه دامن زده شود، تصریح کرد: مردم باید آگاهی و دانش لازم را داشته باشند تا با دست خودشان اهداف دشمنان را تامین نکنند و در رسیدن به نیات دشمنان آنان را یاری نکنند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مختلف در دانشگاه حکیم سبزواری با حضور دانشجویان اهل سنت در کنار شیعیان و دعوت از علمای اهل تسنن برای سخنرانی بیان کرد: در این مراسم دانشجویان با همان لباس‌های محلی خودشان در جلسات شرکت می‌کنند.

شیعه و سنی آمریکایی دو لبه یک قیچی هستند
استاد دانشگاه حکیم سبزواری با بیان اینکه اتحاد مسلمانان با همدیگر حربه‌های دشمنان را خنثی می‌کند و آنان را در رسیدن به مقاصدشان ناکام می‌گذارد، افزود: در بحث فرقه‌هایی که دشمنان به دنبال ساخت و ترویج آن‌ها هستند باید دو موضوع را در نظر گرفت.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه حکیم سبزواری اضافه کرد: برخی افراد عمدا و با دریافت پول و مواجب از بیگانگان به دنبال فرقه سازی، ایجاد ادیان کاذب و دروغین در جامعه و به دنبال ترویج آن‌ها هستند که مسئولان دولت و قوه قضائیه باید شدیدا با آن‌ها برخورد کنند، اما گروه دوم افراد فریب‌خورده‌ای هستند که به دلیل ناآگاهی و یا غفلت در دام این گونه فرقه‌ها و ادیان کاذب سقوط می‌کنند که باید با آگاه سازی و دادن بصیرت آنان را بیدار کرد.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب که فرمودند: «ما تشیعی را که مرکز و پایگاه تبلیغاتش لندن است، قبول نداریم. این تشیع، تشیع نیست؛ این انحراف است.» افزود: شیعه و سنّیِ آمریکایی که مسلمان‌ها را به جان هم می‌اندازند، دو لبه‌ یک قیچی‌ هستند و نباید فریبشان را خورد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو