جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٥٩٩٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ١٠ آذر ١٣٩٧
 
در دانشگاه بوعلی سینا همدان برگزار شد؛
اکنون در زمانی هستیم که دنیا طلبی، بعضی از مسؤولین و مردم کشور را فرا گرفته است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا: اکنون در زمانی هستیم که دنیا طلبی، بعضی از مسئولین و مردم کشور را فرا گرفته و این منفعت طلبی باعث شده که به سپاه اسلام، جمهوری اسلامی و مکتب امام و اهل بیت ضربه بزنند و از رهبری تبعیت نکنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام  علی محمد عباسی، رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان همدان، در جشن ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) و روز بسیج در اجتماع دانشجویان و بسیجیان دانشگاه بوعلی سینا، با اشاره به سیره پیامبر اظهار داشت: ایشان در جامعه و امتی به پیامبری برگزیده شده بودند که انحرافات اخلاقی ، عقیدتی و سیاسی در اوج خود بود.

وی بیان کرد: انحرافات در آن زمان به حدی زیاد بود، که حتی به مردگان خود نیز افتخار می‌کردند؛ ولی پیامبر اکرم با اخلاق قرآنی و رفتار حسنه‌ای که داشت این امت را تغییر داده و متحول کرد.

عباسی افزود: این تحول به‌گونه‌ای بود که خواهر یا مادر و همسر شهید بعد از پایان جنگ افتخارش این بود که اگر همسر یا برادرم را از دست داده‌ام، پیامبر اکرم زنده است و احساس ناراحتی نمی کند؛ مردم پیامبر را به عنوان پشتوانه خود می‌دانستند و خوشحال بودند از اینکه عزیزانشان را در راه خدا فدا نموده‌اند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا عنوان کرد: امروز زمانه‌ای شده است که مانند جنگ احزاب، دشمنان داخلی و خارجی اسلام، گروه گروه و حزب به حزب دست در دست یکدیگر می‌دهند، تا حاکمیت اسلام و امت امام را از بین ببرند؛ کشور‌های شرقی و غربی و نفوذی‌های داخلی برنامه ریزی کرده‌اند تا این امت و جمهوری اسلامی را نابود کنند.

وی گفت: پیامبر اکرم مأمور به استقامت شد و خداوند به ایشان امر نمود که یا رسول الله اگر محاصره اقتصادی، سیاسی و یا محاصره نظامی شدی، اگر افرادی مانند عبدالله بن ابی‌ها قد علم کردند و در بین مردم نفوذ کردند و مشکلاتی ایجاد کردند، برای تحقق آرمان‌های الهی ایستادگی کن.

عباسی بیان کرد: در جنگ احد نیز علت شکست مسلمانان در مرحله دوم جنگ این بود که درگیر دنیا طلبی شدند و از ولی امر خود سرپیچی کردند. اکنون در زمانی هستیم که دنیا طلبی، مردم کشور و گاهی مسؤولین کشوری را فرا گرفته و این منفعت طلبی باعث شده است، که به سپاه اسلام، جمهوری اسلامی و مکتب امام و اهل بیت ضربه بزنند و از رهبری تبعیت نکنند.

وی افزود : بارزترین و مهم ترین شاخصه یک بسیجی، احساس مسئولیت و تعهد در برابر انقلاب اسلامی است. هر زمانی که تعهد در مقابل آرمان‌های امام و انقلاب بالا رفت می‌توانیم شاهد رشد کشور باشیم. اگر تعهد ما کم بشود، اسلام ضربه می‌بیند. عباسی در نهایت گفت: یک بسیجی همیشه باید درتمامی عرصه‌ها حضور داشته باشد تا ارزش‌های الهی و آرمان‌های انقلابی حفظ شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو