جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٦٢٢٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١١ آذر ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام سید‌حسن سیدی:
قشر جوان ما امروزه به خودباوری بالایی رسیده‌اند و طالب مفاهیم ناب قرآن هستند
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: قشر جوان ما امروزه به خودباوری بالایی رسیده‌اند و طالب مفاهیم ناب قرآن هستند، اما باید متولیان امر شرایط را فراهم کنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سید‌حسن سیدی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه قرآن آنچنان که انتظار می‌رود در جامعه ما به‌ویژه در نظام آموزشی جایگاهی ندارد، اظهار کرد: انتظار می‌رود که نظام آموزشی اعم از آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها توجه ویژه‌ای به مقوله قرآن داشته باشند.

سیدی با بیان اینکه توجه به روخوانی و روان‌خوانی قرآن در سطوح پایین تحصیلی ضرورت دارد، اظهار کرد: باید به این مباحث در سطح دانشگاهی نیز در سطوح بالاتر توجه ویژه شود، که در سال‌های اخیر با تأکیدات رهبر معظم انقلاب جنبشی خوب آغاز شده است.

وی ادامه داد: قشر جوان ما امروزه به خودباوری بالایی رسیده‌اند و طالب مفاهیم ناب قرآن هستند، اما باید متولیان امر شرایط را فراهم کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه این امر ضرورت دارد که در دوره‌های آموزشی بیشتر به قرآن و مفاهیم آن پرداخته شود، گفت: علاوه بر دروس حداقلی دانشگاه‌ها، جشنواره‌های قرآنی نیز در حال برگزاری است.

وی گفت: دانشجویان طالب شنیدن مفاهیم ناب قرآنی هستند، با این حال دوره‌های روان‌خوانی و تفسیر قرآن که در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، مطلوب دانشگاه اسلامی نیست.

وی با اشاره به اینکه یکی از معضلات که دانشگاه‌ها از آن رنج می‌برند بودجه ناکافی برای برنامه‌های قرآنی است، اظهار کرد: در کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها نیز باید مفسران برتر قرآنی حضور داشته باشند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خاطرنشان کرد: امید است نهضت تفسیر قرآن در سطح دانشگاه‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد و خیران نیز به این امر مقدس توجه کنند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو