جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٦٢٢٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١١ آذر ١٣٩٧
 
علوم پزشکی بیرجند؛
ثبت نام ازدواج دانشجویی در خراسان جنوبی آغاز شد.
حجت الاسلام سید حسن سیدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در ارتباط با شرایط ثبت نام در این طرح عنوان کرد: حداقل باید یکی از زوجین دانشجو بوده و تاریخ عقد زوجین نیز باید از اول فروردین 96 تا اول آذر ماه 97 ثبت شده باشد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام سید حسن سیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: سال گذشته 570 زوج دانشجوی استان در این طرح ثبت نام کردند که پیش بینی می شود امسال نیز همین میزان ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه ثبت نام ازدواج دانشجویی تا پایان دی ماه امسال ادامه داد اظهار داشت: آندسته از دانشجویانی که تمایل به حضور در این طرح آسمانی دارند می‌توانند به نشانی اینترنتی ezdevaj.org مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در ارتباط با شرایط ثبت نام در این طرح عنوان کرد: حداقل باید یکی از زوجین دانشجو بوده و تاریخ عقد زوجین نیز باید از اول فروردین 96 تا اول آذر ماه 97 ثبت شده باشد.

وی یادآور شد: برای قطعی کردن ثبت نام دانشجویان بایستی حداکثر تا یک هفته پس از ثبت نام در سامانه نسبت به تایید مدارک به دفتر نهاد رهبری در دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه و نسبت به تایید مدارک خود اقدام کنند.

سیدی با بیان اینکه بیش از 30 کاروان برای اعزام زوجین دانشجو به مشهد مقدس ( از سراسر کشور) مهیا شده است گفت: تمامی هزینه‌های این سفر رایگان بوده و از محل دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها تامین می‌شود. وی با بیان اینکه در سفر سه روزه زوجین دانشجو به مشهد مقدس دوره‌های آموزشی متنوع برگزار می‌شود افزود: شرکت کنندگان در این کاروان‌ها همچنین از هدایا، جوایز و غذای متبرک حضرت برخوردار می‌شوند.

دبیر ستاد ازدواج دانشجویی خراسان جنوبی از نهادهای متولی حوزه جوانان و ازدواج در استان خواست در برگزاری هر چه بهتر و باشکوهتر و تامین بسته‌های حمایتی این مراسم ما را یاری کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر برخی سازمان‌ها از جمله شهرداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی با هماهنگی مرکز بهداشت بیرجند قول‌هایی برای حمایت از این مراسم داده اند که امید است محقق شود.

سیدی اظهار داشت: از اداره کل ورزش و جوانان استان به عنوان متولی امور جوانان نیز انتظار داریم برای حمایت از جوانان در عمل نیز تا جایی که امکان دارد همکاری کنند.

وی با بیان اینکه اعزام کاروان ها از دی ماه در سراسر کشور آغاز و تا پایان اردیبهشت ماه 98 ادامه خواهد داشت یادآور شد: پیش بینی شده نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های کشور میزبان 15 هزار زوج (30 هزار نفر) در مشهد مقدس باشد.

مسئول نهاد در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: همه ما در مقابل مساله ازدواج جوانان مسئول هستیم و باید به اندازه سهم خود برای ازدواج آسان جوانان تلاش کرده و شانه خالی نکنیم.

وی ادامه داد: اگر نهادهای متولی حوزه جوانان در این طرح معنوی ما و جوانان را یاری کنند در این صورت جوانان نسبت به ازدواج های آگاهانه، کم هزینه و آسان ترغیب می شوند.

سیدی اظهار داشت: بر اساس آمار و نظرسنجی‌هایی که در طول سال در خصوص ازدواج انجام می شود ازدواج های دانشجویی جز موفق ترین ازدواج‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه روند ازدواج دانشجویی در کل کشور در حال ترویج و گسترش است یادآور شد: مساله نمونه برگزاری ازدواج دانشجویی توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و دولت مورد توجه قرار گرفته است در حالیکه این نهاد اعلام آمادگی کرده متولی برگزاری خیلی از ازدواج ها بوده و تجربیات خود را در اختیار سایر قرار دهند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو