جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٦٢٩٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٢ آذر ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام مهدی قدرتی در مراسم اختتامیه المپیاد ورزشی درون دانشگاهی دانشگاه لرستان:
باید تلاش برای پیشرفت کشور بیشتر از گذشته شود
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان گفت:پیشرفت‌های علمی کشور نشان‌دهنده کارهای مهمی است که در کشور انجام شده است و البته باید تلاش برای پیشرفت کشور بیشتر از گذشته شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام مهدی قدرتی مسئول دفتر نهاد دانشگاه لرستان در مراسم اختتامیه المپیاد ورزشی درون دانشگاهی دانشگاه لرستان و در جمع دانشجویان گفت: توجه به دو موضوع مهم ترویج فرهنگ مقاومت در برابر استکبار و تلاش جوانان و دانشجویان برای پیشرفت هر چه بیشتر کشور، از زمینه‌های ظهور‌ امام زمان(عج) هستند.

وی تشریح کرد: براساس سخنان مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان با دانشجویان، می‌توان گفت توجه به سه نکته‌ی مهم، از نکات مهم زمینه‌ساز ظهور حضرت امام عصر(عج) است. اول: فراموش نکردن استکبار و اینکه هیچ‌گاه نباید دشمنی‌های استکبار را فراموش کنیم. دوم: نظریه مقاومت و فرهنگ مقاومت در برابر استکبار را باید تبلیغ و بیش از پیش، ترویج کنیم. سوم: هر کدام از جوانان و دانشجویان، خود را مسئول پیشرفت کشور بدانند و بیشتر از گذشته برای پیشرفت کشور تلاش کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان، توضیح داد: خوشبختانه، پیشرفت‌های خوبی در کشور حاصل شده است که برخی‌شان عبارتند از: در دنیا در زمینه تولید علم در رتبه ۱۶ هستیم. در بین ۵۷ کشور اسلامی رتبه اول تولید علم را داریم. در زمینه نانو از رتبه ۵۷ به رتبه ۱۶ ارتقا پیدا کرده‌ایم. در پزشکی از رتبه ۵۴ به ۱۹ رشد داشته‌ایم. در شیمی از رتبه ۴۸ به ۱۱ ارتقا یافته‌ایم. در زمینه تولید سوخت هسته‌ای نیز جزء پنج کشور اول دنیا هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین قدرتی، ادامه داد: اینگونه پیشرفت‌ها نشان‌دهنده کارهای مهمی است که در کشور انجام شده است و البته باید تلاش برای پیشرفت کشور بیشتر از گذشته شود.

گفتنی است رقابت‌های المپیاد ورزشی درون دانشگاهی دانشگاه لرستان (ویژه‌ی دانشجویان) به مدت دو ماه  و با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان لرستان و معاونت تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان لرستان در رشته‌های مختلف ورزشی برای دانشجویان پسر و دختر برگزار شد. در این مراسم از نفرات برتر المپیاد ورزشی درون دانشگاهی دانشگاه لرستان و همچنین برخی نیروهای بخش‌های تغذیه دانشجویی، بخش ایاب و ذهاب دانشجویان و خدمات تجلیل شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو