شماره خبر :٥٤٧٥٢٧

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٣ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام حمزه در آیین گرامیداشت وحدت حوزه و دانشگاه:
وحدت حوزه و دانشگاه موجب پیشرفت کشور می‌شود و شهید مفتح منادی وحدت حوزه و دانشگاه است
مسئول دفتر نهاد دانشگاه شهید باهنر کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله مفتح، یکی از مهم‌ترین دستاوردهای حضرت امام خمینی(ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را وحدت حوزه و دانشگاه دانست و خاطرنشان کرد: وحدت حوزه و دانشگاه موجب پیشرفت کشور می‌شود و شهید مفتح منادی وحدت حوزه و دانشگاه است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نماینگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، به‌مناسبت ۲۷ آذرماه سالروز شهادت آیت‌الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، آیین گرامیداشت وحدت حوزه و دانشگاه با مشارکت مرکز آموزش عالی کشاورزی بردسیر دانشگاه آزاد اسلامی و حوزه‌های علمیه برادران و خواهران و با حضور حجت‌الاسلام دکتر حمزه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کرمان، امام جمعه، معاون فرماندار، نماینده مراکز آموزش عالی و حوزه‌های علمیه شهرستان بردسیر و جمعی از استادان دانشگاه و حوزه در شهرستان بردسیر برگزار شد.

در این جلسه حجت‌الاسلام حمزه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله مفتح، یکی از مهم‌ترین دستاوردهای حضرت امام خمینی(ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را وحدت حوزه و دانشگاه دانست و خاطرنشان کرد: وحدت حوزه و دانشگاه موجب پیشرفت کشور می‌شود و شهید مفتح منادی وحدت حوزه و دانشگاه است.

حجت‌الاسلام حمزه با تأکید بر اینکه نگاه حوزه و عالم به علوم تجربی، نگاهی الهی است، گفت: وحدت حوزه و دانشگاه باید در رویکرد صورت بگیرد. دیدگاه‌های مختلفی در خصوص وحدت حوزه و دانشگاه وجود دارد که می‌توان با برپایی جلسات مشترک، منظم و مستمر میان استادان حوزه و دانشگاه کمک فراوانی به وحدت و یکپارچگی این دو قشر کرد.

وی پذیرش دیدگاه‌های مختلف را گامی موثر در اتحاد حوزه و دانشگاه دانست و گفت: حوزویان و دانشگاهیان باید با وظایف یکدیگر بیشتر آشنا بشوند و یکی دیگر از عوامل موثر در این زمینه را افزایش ظرفیت تحمل و انتقادپذیری دانست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کرمان، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص وحدت میان حوزه و دانشگاه به لزوم برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی اشاره کرد و افزود: بسیاری از سوالات و ابهامات از طریق گفت‌وگو قابل حل خواهند بود.

وی با اشاره به این موضوع که حوزویان باید با وسعت بینش و نگرش پویا تخصص‌گرایی و استفاده از روش‌های جدید را در دستورکار خود قرار دهند، اظهار کرد: این امر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رشد چشمگیری داشته است و به همین تناسب نیز دانشگاهیان باید با تلاش در آموختن، کسب اخلاص، ایثار و معنویت، ارتباط بیشتری با جامعه و دانشجویان برقرار کنند و در کنار تعلیم به تزکیه نیز پرداخته شود زیرا این دو در قرآن کریم با هم آمده‌اند و تزکیه و تعلیم در کنار هم تأثیرگذاری بیشتری خواهند داشت.

حجت‌الاسلام حمزه همچنین به سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها اشاره کرد و خواستار اجرایی شدن آن در دانشگاه‌ها شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو