سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٧٨٦٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٠ دی ١٣٩٧
 
حجت الاسلام جلیلی در گرامیداشت یوم‌الله نهم دی‌:
فتنه ۸۸ یک پروژه خطرناک، طراحی و برنامه‌ریزی شده توسط دشمن بود
مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان آذربایجان‌شرقی: فتنه ۸۸ صرفا یک سوءتفاهم و یک حادثه اتفاقی نبود بلکه پروژه خطرناک، طراحی و برنامه‌ریزی شده توسط دشمن بود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام جلیلی مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان آذربایجان‌شرقی در گرامیداشت یوم‌الله نهم دی‌ماه روز ملی بصیرت و تجدید میثاق امت با ولایت خاطرنشان کرد: فتنه ۸۸ صرفا یک سوءتفاهم و یک حادثه اتفاقی نبود بلکه پروژه خطرناک، طراحی و برنامه‌ریزی شده توسط دشمن بود.

حجت‌الاسلام جلیلی ادامه داد: یک ضلع فتنه عوامل خارجی به سردمداری آمریکا و اسرائیل بود، ضلع دیگر آن عوامل معاند و ضدانقلاب داخل بودند که هدف‌دار در سطح کشور به اغتشاشات دامن زدند و ضلع دیگر فتنه، قشر فریب خورده بودند که در جو فتنه‌انگیزی دشمن قرار گرفتند که بعد از روشن شدن ماجرا، در یوم‌الله نهم دی‌ماه متنبه شده و آگاه به توطئه‌افکنی دشمن شدند.

وی با اشاره به دستاوردهاى حماسه نهم دى‌ افزود ايجاد اتحاد ملى و انسجام اسلامى در بين مردم، افزايش اقتدار ملى، انسجام و استحكام نظام اسلامى و گذار از طيف‌بندى اصلاح‌طلب-اصولگرا به انقلابى-غيرانقلابى با توجه به شناخت ماهيت دشمن خارجى و داخلى در ۹ دى، از ثمرات مهم این حرکت بود.

جلیلی با عنوان کردن جنگ نرم در شرايط فتنه‌هاى پيچيده تاکید کرد: عمق بخشى به بينش و بصيرت سياسى مردم در شناخت جريان‌هاى سياسى و الگوهاى جديد دوستى و دشمنى با انقلاب قدرت نرم جامعه اسلامی را در مقابله با توطئه ها افزایش می‌دهد.

این مدرس دانشگاه پيوند مردم و رهبرى و ارتقاء اعتماد عمومى به نقش‌بى‌بديل رهبرى در خنثى كردن فتنه‌ها در جامعه اسلامى با اذعان غرب به اقتدار و قدرت بازدارندگى نظام اسلامى و قدرت و درايت رهبرى در اين واقعه تلخ را از دستاوردهای شیرین ۹ دی خواند که در سایه بصیرت امت اسلامی محقق گردید.

جلیلی همچنین غربالگرى انقلابيون واقعى از مدعيان دروغين و مشخص شدن چهره عافيت‌طلبان و مصلحت انديشان در سطح عناصر راهبردى و تأثيرگذار را از دست آوردهای استراتژیک این حماسه عنوان کرد.

وی با تاکید بر نقش بی‌بدیل مقام معظم رهبری افزود: شكل‌گيرى فتنه ۸۸ بر اساس برنامه‌ى منسجم دشمن خارجى و داخلى جهت براندازى نظام اسلامى شكل گرفت. در اين ميان، درايت رهبر معظم انقلاب و حضور حماسى و بصير مردم باعث گرديد حماسه نهم دى شكل بگيرد. بر همين اساس، نياز است همه مردم، به‌خصوص مسئولین، با بازخوانى فتنه ۸۸ و پرداختن به ظلم‌هاى روا داشته شده بر نظام اسلامى، در شرايط فعلى تمام تلاش خويش را بر تبيين نقشه‌هاى دشمن و راه‌هاى خنثى سازى آن متمركز نمايند.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان آذربایجان‌شرقی در انتها تاکید کرد: ۹ دى هر سال نيز پيام خاص خود را دارد، امسال كه فشار و تحريم‌هاى آمريكا روند فزاينده‌اى به خود گرفته و پاره‌اى از زمينه‌هاى نارضايتى مردم از وضعيت معيشتى و اقتصادى به‌ دليل سوء تدبيرها و ضعف مديريت‌ها ملاحظه مى‌شود، بايد به پيام‌هاى ۹دى كه مهم‌ترين آن ارتباط وثيق مردم با نظام و پيام به مسؤولان است، توجه كرد. مطالبه ولايت‌مدارى و روحيه خدمتگزارى از مسئولان اجرائى و قواى سه‌گانه پيام اصلى ۹ دى است كه بايد مورد توجه مسئولین امر قرار گيرد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو