دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٧٨٦٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٠ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام عارفی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه استانی کرمان:
فتنه در علوم سیاسی اسلام به معنای مخلوط شدن حق و باطل و ایجاد شبهه در حوزه سیاسی، اجتماعی کشور است
مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: فتنه در آیات و روایات به معنای امتحان آمده است و در علوم سیاسی اسلام به معنای مخلوط شدن حق و باطل و ایجاد شبهه در حوزه سیاسی، اجتماعی کشور است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام عارفی در برنامه زنده گفت‌وگوی ویژه خبری روز شنبه در شبکه استانی کرمان، ضمن گرامیداشت حماسه ۹ دی ماه، پیرامون مفهوم «فتنه» در قرآن و نمود سیاسی آن در جامعه اسلامی اظهار داشت: فتنه در آیات و روایات به معنای امتحان آمده است و در علوم سیاسی اسلام به معنای مخلوط شدن حق و باطل و ایجاد شبهه در حوزه سیاسی، اجتماعی کشور است.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به جنگ جمل افزود: از جنگ جمل نیز به‌عنوان فتنه یاد شده است زیرا در آن زمان نیز حق و باطل مخلوط شد.

وی با بیان اینکه فتنه حاصل عملیاتی جنگ نرم است افزود: جنگ نرم، جنگ باورها، اندیشه‌ها و جنگ مغزهاست و موثرترین وسیله جنگ نرم، رسانه و تبلیغات است تا حقیقت را واژگون جلوه دهد.

حجت‌الاسلام عارفی با اشاره به توطئه‌های دشمنان در فتنه ۸۸ افزود: خطرناک‌ترین روش دشمن برای نابودی انقلاب، جنگ نرم و انقلاب‌های مخملی است؛ بهترین زمان برای انقلاب‌های مخملی زمانی است که احزاب در حال جنب و جوش بوده و تعادل سیاسی کشور به‌هم ریخته است و این همان زمان انتخابات است که در فتنه ۸۸ شاهد توطئه‌های دشمنان بودیم.

عارفی در ادامه با بیان اینکه تنها راه مقابله با جنگ نرم، استفاده از قدرت‌های نرم است افزود: ولایت فقیه، عاشورا، امام حسین(علیه السلام)، اربعین، مسجد و... از قدرت‌های نرم ماست که در فتنه ۸۸ به این ارزش‌ها توهین شد.

حجت‌الاسلام عارفی حماسه ۹ دی را حرکتی خودجوش و روشنگرانه دانسته و افزود: این حرکت نشان از بصیرت و عقلانیت مردم است که طومار جنگ نرم در ایران را به‌هم پیچید.

وی پیرامون توطئه‌های دشمنان در اوضاع فعلی کشور اظهار داشت: دشمن در شرایط کنونی روی دو موضوع متمرکز شده است، جنگ اقتصادی و مهم‌تر از آن، جنگ روانی و تبلیغاتی.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در پایان با اشاره به شکست سیاست‌های آمریکا و عربستان سعودی در منطقه افزود: امروزه قدرت سیاسی ایران در کشورهایی چون عراق، یمن، لیبی، مصر و حتی کشورهای آمریکای لاتین نفوذ کرده است که این قدرت بین‌المللی حاصل ایمان و توحید ملت ایران و بیعت میان ملت و رهبری است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو