سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٧٩٤٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ١١ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام حیدری در دیدار با دانشجویان و اعضای هیأت علمی ارامنه دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان:
قرآن کریم در اوج فصاحت و بلاغت، حضرت مسیح و مادرش را تقدیس کرد
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: قرآن کریم در اوج فصاحت و بلاغت، حضرت مسیح و مادرش را تقدیس کرده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان اصفهان در دیدار با جمعی از دانشجویان و اعضای هیأت علمی ارامنه دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن آرزوی علو درجات برای روح دانشجویانی که در حادثه واژگونی اتوبوس در واحد علوم و تحقیقات دار فانی را وداع گفتند و آرزوی صبر و شکیبایی برای خانواده این عزیزان و نیز آرزوی سلامت و شفای عاجل برای مجروحان گفت: خداوند متعال انسان را آفرید و لطف او باعث شد که برای سعادت بشر، پیامبران و انبیاء را برگزیند. این هدایت و راهنمایی از جانب خداوند، بزرگترین لطف است. خداوند پیامبران رادر هر مقطعی مبعوث کرد تا با معجزات خاص خود در آن زمان، انسان‌ها را به راه خداوند متعال دعوت نمایند.

وی افزود: حضرت عیسی(ع) نیز به‌عنوان یکی از این پیامبران دارای کرامات و معجزات متعددی بود که همه دارای محور مشترکی به نام هدایت بود. دین اسلام در خصوص حضرت مریم(ع) دیدگاهی فاخر و زیبا دارد. قرآن کریم در اوج فصاحت و بلاغت، حضرت مسیح و مادرش را تقدیس کرده است. همین دیدگاه در خصوص دین مسیح، باعث تقویت اسلام شد.

حیدری بیان داشت: در کشور ما، پیروان مذاهب و ادیان توحیدی، زندگی فاخر و مسالمت آمیزی در کنار ایرانیان دارند که بیانگر دیدگاه به‌دور از تبلیغات مسموم، در کشور جمهوری اسلامی ایران است. اقلیت‌های دینی دارای زندگی آرام در کنار مسلمانان هستند و همین اقلیت‌ها در دوران مختلف برای کشور ما نقش آفرینی کرده‌اند، از جمله شهدای اقلیت در جنگ تحمیلی و یا مفقودالاثرهای آنان. این وضعیت را باید تحت حاکمیت رهبری با قدرت و صلابت ادامه دهیم.

مسئول نهاد در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد:  بعد از فتنه امریکایی اسرائیلی که دشمنان ما و اجانب برای ایجاد خلل در کار نظام طراحی کرده بودند، اقشار مختلف مردم وارد صحنه شدند و حماسه بسیار عظیم ملی نهم دی‌ماه را در مقابل چشم همگان رقم زدند. حماسه‌ای که بی‌نظیر و بی‌بدیل بود، به نحوی که به اعتراف خود غربی‌ها، جمعیتی که در این راهپیمایی شرکت داشتند، بعد از تشییع و وداع با پیکر مطهر امام راحل، در تاریخ ایران بی‌سابقه بوده است، که این خود گواهی بر اوج بصیرت و دلدادگی به ولایت فقیه است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو