سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٨١٣٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٦ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام موسوی‌نسب در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر یاسوج:
دانشگاه فرهنگیان که هدف آن تعلیم و تربیت نسل پویای امروز و فردای جامعه اسلامی‌مان می‌باشد، ارزش و اهمیتی والا دارد
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: از آنجا که جامعه هدف این دانشگاه بسیار خاص است و با توجه به اینکه هر علمی، بسته به موضوع آن ارزش واقعی خود را می‌یابد، دانشگاه فرهنگیان نیز که هدف آن تعلیم و تربیت نسل پویای امروز و فردای جامعه اسلامی‌مان می‌باشد، ارزش و اهمیتی والا دارد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام موسوی‌نسب مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویر احمد در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه  شهر یاسوج، به مراحل مختلف شکل‌گیری ساختار مراکز تربیت معلم در یکصد سال اخیر تاکنون اشاره کرده و گفت: مراکز تربیت معلّم و عناوین مشابه حاصل یک قرن تلاش و توجه به ساحت تعلیم و تربیت بوده که تاکنون منشأ خدمات آموزشی و تربیتی زیادی در جامعه بوده است که درسال ۱۳۹۱ با عنوان رسمی «دانشگاه فرهنگیان» فعالیت رسمی تربیتی و آموزشی خود را پویاتر و اثربخش‌تر آغاز کرده است.

وی درخصوص اهمیت و جایگاه این دانشگاه در کشور اظهار داشت: از آنجا که جامعه هدف این دانشگاه بسیار خاص است و با توجه به اینکه هر علمی، بسته به موضوع آن ارزش واقعی خود را می‌یابد، دانشگاه فرهنگیان نیز که هدف آن تعلیم و تربیت نسل پویای امروز و فردای جامعه اسلامی‌مان می‌باشد، ارزش و اهمیتی والا دارد.

وی به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان و اساتید این دانشگاه اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری جایگاه این دانشگاه را بسیار مهم ارزیابی کردند. زیرا هدف آن پرورش انسان است و دانشگاهی که این وظیفه مهم را بر عهده دارد، باید اهمیت و جایگاه آن نزد همگان به‌خوبی شناخته و شناسانده شود و از منظر همین اهمیت والاست که رئیس جمهور، رئیس هیئت امنای آن است و در استان، استاندار ریاست هیئت امنای استانی آن را برعهده دارد.

موسوی‌نسب درخصوص پذیرش دانشجو در این دانشگاه، اظهار داشت که از بدو تأسیس این دانشگاه درسال ۱۳۹۱ تا کنون، در هر دو پردیس، ۱۷۰۹نفر پذیرش شده که از این تعداد، ۱۰۸۷نفر فارغ‌التحصیل شده و در آموزش و پرورش به امر مقدس تعلیم و تربیت مشغول می‌باشند.

وی افزود: علاوه بردانشجویان عادی این دانشگاه که از طریق آزمون کنکور سراسری پذیرش می‌شوند، گروه دیگری از دانشجویان از طریق آزمون استخدامی پذیرش شده‌اند که با عنوان «دانشجویان ماده ۲۸» در حال گذراندن دوره آمادگی و آموزش لازم جهت ورود به عرصه تعلیم و تربیت می‌باشند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات این دانشگاه، گفت: دانشگاه فرهنگیان با کمبود منابع مالی و تاسیسات زیربنایی و ساختمانی مواجه است و از مسئولان محترم انتظار می‌رود این دانشگاه را در جهت رسیدن به اهداف بلند آن که ایجاد زمینه‌های لازم برای تقویت ابعاد تعلیمی و تربیتی است، یاری رساند.

وی در ادامه از همه مسئولان و به‌خصوص صاحب‌نظران درخواست کرد که با کمک‌های فکری و اندیشه‌ای به ارتقای سطح علمی و معرفتی دانشگاه همت گمارند.

وی در بخش پایانی سخنان خود به کمبود نیروی انسانی مورد نیاز در آموزش و پرورش اشاره کرده و گفت: حدود۴۰۰  تا ۵۰۰هزار نفر از نیروهای فعال آموزش و پرورش در شرف بازنشستگی هستند که با خروج این حجم از نیروی انسانی عملا دستگاه تعلیم و تربیت کشور با معضل کمبود نیرو مواجه خواهد شد. از این رو توجه به دانشگاه فرهنگیان می‌تواند بخش عظیمی ازاین مشکلات را حل کند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو