چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٨٣٣٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ٢٠ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام کرمی در مسجد دانشگاه تهران:
رمز ماندگاری انقلاب ما در تقید به ارزش‌های اسلامی است/ مطالبه دانشگاهیان برای برخورد با بدحجابی
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران گفت: رمز ماندگاری انقلاب اسلامی ما در تقید به مذهب و ارزش‌های اسلامی است و در وجود ایرانیان ارزش‌های اسلامی نهادینه شده و حاضر نیستند دست از ارزش‌های اسلامی دست بردارند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام کرمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران طی سخنانی در جمع دانشجویان در مسجد دانشگاه تهران گفت: رمز ماندگاری انقلاب اسلامی ما در تقید به مذهب و ارزش‌های اسلامی است و در وجود ایرانیان ارزش‌های اسلامی نهادینه شده و حاضر نیستند دست از ارزش‌های اسلامی دست بردارند.

وی ادامه داد: ارزشی بودن و مکتبی بودن انقلاب است که موجب شده مردم با همه مشکلات و فشارها پای انقلاب بایستند. کسانی که در مقابل این ارزش‌ها توطئه کردند، منکوب شدند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران تاکید کرد: یکی از دلایلی که باعث پیروزی انقلاب شد این بود که یک عده دست گذاشتند روی چیزهایی مثل حجاب، برگزاری مراسم‌های مذهبی و... که مردم به نگهداری آنها عنایت داشتند.

حجت‌الاسلام کرمی خاطرنشان کرد: حتی بعد از خیانت بزرگ رضاخان برای کشف حجاب، خانم‌ها در خانه‌های خودشان می‌ماندند تا اینگونه حجاب خود را حفظ کنند، زیرا اگر بیرون می‌آمدند ممکن بود ماموران چادر را از سر آنها بردارند. مردم اینگونه مقاومت کردند تا اینکه زمینه انقلاب فراهم شد.

وی گفت: گاهی اوقات ممکن است برخی یک مظهری از بدحجابی داشته باشند ولی وقتی به اعماق وجود آنها می‌روید غیر از یک عده‌ای دست‌نشانده که از بیرون دستور می‌گیرند؛ می‌بینیم که مابقی از دوستداران انقلاب و اسلام هستند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران تاکید کرد: یک اتفاق جالب در دانشگاه رخ داده است و این بدحجابی‌ها که گاه از هر دو جنس می‌بینم، موجب شده یک قیام دانشگاهی از جانب اساتید، دانشجویان و کارکنان رخ دهد و این مطالبه جدی صورت گرفته که این مسئله در شان دانشگاه و جمهوری اسلامی نیست و نباید ادامه پیدا کند. این مطالبه بسیار خوبی است و مسئولان دانشگاه هم پذیرفته‌اند. این مطالبه باید به همین روش منطقی ادامه پیدا کند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو