سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٨٤٠٣

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام عارفی در نشست‌ هم‌اندیشی اساتید با موضوع «ویژگی‌های یک استاد موفق»:
قاطعیت از ویژگی‌های یک استاد موفق است
مسئول دفتر نهاد دانشگاه علوم پزشکی کرمان قاطع بودن را از ویژگی‌های یک استاد موفق دانست و گفت: باید در اوج مهربانی و محبوبیت، قاطع بود تا احترام به کلاس و استاد حفظ شود، زیرا اگر احترام استاد شکسته شود، علم شکسته می‌شود و در این صورت جامعه هرگز رشد نخواهد کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشست‌ هم‌اندیشی اساتید و اعضاء هیئت علمی با موضوع «ویژگی‌های یک استاد موفق» با حضور حجت‌الاسلام عارفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان، در محل دانشکده بهداشت و بیمارستان شهید باهنر دانشگاه برگزار شد.

حجت‌الاسلام عارفی در ابتدا با اشاره به حدیثی از امام صادق(علیه السلام)، به بیان معنای عقل در زبان عربی پرداخته و گفت: عقل به معنای بستن است؛ دلیل استفاده این لغت برای انسان این است که عقل انسان را کنترل می‌کند تا از حدود خود تجاوز نکند؛ به‌جا سخن بگوید، به‌جا رفتار کند و به‌ جا بیاندیشد.

وی در ادامه‌ بیان حدیث افزود: انسان به کمال عقل نمی‌رسد مگر اینکه در زمان ناراحتی و شادی از حق تجاوز نکند، زیرا این دو مرز آسیب برای انسان هستند.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان، حلم و بردباری را از نشانه‌های کمال عقل در انسان بیان کرده و افزود: باید اساتید و مدیران ما این ویژگی را در خود تربیت کنند و صبر معقول داشته باشند.

در ادامه این نشست‌، حجت‌الاسلام عارفی ضمن هم‌اندیشی با اساتید حاضر پیرامون ویژگی‌های یک استاد موفق، به تشریح این ویژگی‌ها پرداخته و افزود: استاد موفق باید در کنار تسلط بر تخصص خود، از معلومات علمی بالایی برخوردار باشد و اطلاعات خود را به‌روز نگه دارد.

حجت‌الاسلام عارفی قاطع بودن را از دیگر ویژگی‌های یک استاد موفق بیان کرده و افزود: باید در اوج مهربانی و محبوبیت، قاطع بود تا احترام به کلاس و استاد حفظ شود، زیرا اگر احترام استاد شکسته شود، علم شکسته می‌شود و در این صورت جامعه هرگز رشد نخواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون «بایسته‌های یک استاد دانشگاه»، به بیان لزوم تقویت رابطه با خدا اشاره کرده و گفت: انسان‌هایی که رابطه خوبی با خداوند دارند، کلامشان نافذتر و از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

عارفی با اشاره به نقش اساتید در بالا بردن معنویت دانشجویان خاطرنشان کرد: اساتید باید در کنار این نقش مهم، نسبت به دانشگاه و انقلاب متعهد بوده و دستاوردهای انقلاب اسلامی را در زمینه‌های مختلف تبیین کنند.

حجت‌الاسلام عارفی تربیت جوان انقلابی را از دیگر وظایف استادان دانشگاه بیان کرده و افزود: اساتید باید دانشجویانی آزاده تربیت کنند، زیرا اگر دانشجو اندیشه آزادمردی را بداند از انقلاب و کشورش دفاع خواهد کرد.

در پایان این نشست نیز به پرسش و پاسخ پیرامون موضوع جلسه پرداخته شد. لازم به ذکر است که این نشست هم‌اندیشی تا پایان سال جاری در تمام دانشکده‌ها و بیمارستان‌های شهر کرمان برگزار خواهد شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو