پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٨٩٢٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : شنبه ٦ بهمن ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری در نشست مشترک مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با معاونین و مدیران دانشجویی فرهنگی واحدهای استان اصفهان:
همه ما در حال حاضر در سنگر و جبهه امور فرهنگی مشغول کار و فعالیت هستیم
مسئول نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: همه ما در حال حاضر در سنگر و جبهه امور فرهنگی مشغول کار و فعالیت هستیم و امیدواریم که همگی ما از این سنگر سربلند بیرون بیاییم.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع ‌رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، یکصد و سی و هشتمین نشست مشترک مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با معاونین و مدیران دانشجویی فرهنگی واحدهای استان اصفهان با حضور دکتر احمد آذین، دبیر هیأت امنا و رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان و حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان اصفهان در واحد لنجان برگزار شد.

در این نشست حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری مسئول نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان اصفهان در سخنانی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) می‌فرمایند که هرکس که بهترین و خالص‌ترین عبادت خود را به سوی خداوند بفرستد، خدا نیز بهترین و شایسته‌ترین فضیلت‌ها را برای او فرو می‌فرستد، کار خیر انجام شده توسط بندگان را ملائکه به آسمان می‌برند و جواب را به همراه خود می‌آورند. بردن و آوردن هر دو مع‌الواسطه هستند، اما تعبیر حضرت فاطمه(س) این است که اگر کسی خودش این هنر، مهارت، ظرفیت و توان عظیم را داشته باشد که خود همراه ملائکه به آسمان برود و کار خیر خود را به پیشگاه خدا تقدیم کند به اوج هنر و عبودیت دست یافته است.

وی خاطرنشان کرد: همه ما در حال حاضر در سنگر و جبهه امور فرهنگی مشغول کار و فعالیت هستیم و امیدواریم که همگی ما از این سنگر سربلند بیرون بیاییم.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به تعدادی از مفاخر شهرستان لنجان تصریح کرد: پیشینه تاریخ حوزه علمیه امام خمینی(ره) لنجان پیشینه عجیب و طولانی را به خود اختصاص داده، محلی که بزرگانی را در دل خود پرورش داده و به جامعه ما معرفی کرده است. این حوزه علمیه میزبان بزرگانی چون علامه امینی و شهید دکتر بهشتی بوده است. شهرستان لنجان نیز خاستگاه و زادگاه علما، بزرگان، اندیشمندان و سرداران بزرگی است که همه ما از آنها به نیکی یاد می‌کنیم. مانند مرجع عالیقدر جهان تشیع، آیت‌الله العظمی مرحوم سید ابوالحسن موسوی اصفهانی متولد مدیسه، که از محضر مرحوم میرزا رضای شیرازی، مرحوم صاحب عروه و آخوند خراسانی استفاده کرد و حدود ربع قرن مرجعیت شیعیان جهان و امت اسلام را عهده‌دار بود. از بزرگان دیگر این شهرستان می‌توان از حاج آقا رحیم ارباب اهل چرمهین، مرحوم آیت‌الله شیخ مرتضی ریزی، از شاگردان مرحوم شیخ انصاری، مرحوم استاد علی پرورش، مرحوم حجت‌الاسلام حسین نظام‌الدینی، سردار شهید محمدعلی شاهمرادی، سردار شهید حسین قجه‌ای و... یاد کرد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو