پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٩٠٠٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٧ بهمن ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام عارفی:
توسعه قدرت جمهوری اسلامی در بیرون ازمرزها محصول فرماندهی ولایت فقیه است
مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان، توسعه قدرت جمهوری اسلامی در بیرون از مرزهای ایران و اسلام را محصول فرماندهی ولایت‌فقیه دانست.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع ‌رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام عارفی مسئول دفتر نهاد دانشگاه علوم پزشکی کرمان در سخنرانی خود با موضوع حضرت فاطمه(س)، ضمن تسلیت ایام فاطمیه، در پاسخ به این سوال که چرا تاریخ شهادت آن حضرت کاملا شفاف نیست اظهار داشت: دلیل اصلی این تعارض و تضاد، مشکل رسم‌الخط است.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ادامه با اشاره به ابعاد شخصیتی حضرت صدیقه طاهره(سلام‌‌الله علیها) افزود: از راه‌های شناخت انسان‌ها می‌توان به وحی و معرفی از جانب خدا، تعریف پیامبران و ائمه، تعریف کسانی که عقاید متفاوت با فرد مورد نظر دارند و بروز و ورود خود انسان اشاره کرد که حضرت زهرا(سلام‌الله علیها) از هر چهار جهت بی‌بدیل است.

وی در ادامه هدف از قیام حضرت فاطمه(سلام‌الله علیها) را جلوگیری از انحراف در حکومت اسلامی بیان کرده و افزود: قیام آن حضرت به دلیل انحراف اسلام از مسیر کلیدی خود بود؛ ایشان با جدایی امامت از سیاست و جدایی ولایت از خلافت مخالفت کردند.

حجت‌الاسلام عارفی افزود: تنها حاکمیت خدا بر انسان معقول و مشروع است و این همان مسیر کلیدی اسلام است. در اندیشه سیاسی و دینی اسلام دو نوع ولایت بیان شده است و مابین این دو چیزی وجود ندارد؛ یکی ولایت‌الله و دیگری ولایت طاغوت؛ ولایت‌الله در زمان غیبت به فقیه جامع‌الشرایط تنفیذ گردیده است و تنها فقیه جامع‌الشرایط منتخب خبرگان، برای اداره حکومت اسلامی مشروع و تنفیذ حاکمیت او به‌وسیله امام معصوم، پیامبر خدا و خداوند متعال صورت گرفته است. لذا هر حکومتی که مدار اصلی و مدار حاکمیت او فقیه جامع‌الشرایط منتخب خبرگان نباشد، حکومت طاغوت است.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان، مسئله فدک و حکومت حضرت علی(علیه‌السلام) را زیرمجموعه قیام صدیقه طاهره(سلام‌الله علیها) بیان کرده و افزود: فاطمه با دل و جان برای دفاع از ولی خدا و حکومت دینی وارد میدان شد؛  زیرا دفاع از حکومت اسلامی واجب عینی است.

عارفی در پاسخ به دلایل افول تمدن اسلامی از دیدگاه حضرت فاطمه(سلام‌الله علیها) اظهار داشت: یکی از عوامل افول ملت‌ها، سقوط ارزش‌هاست و یکی از عوامل سقوط ارزش‌ها، نفاق است.

حجت‌الاسلام عارفی پیرامون مفهوم «فتنه و نفاق» در قرآن و نمود سیاسی آن در جامعه اسلامی گفت: از خاصیت فتنه، مخلوط شدن حق و باطل است.

وی در ادامه با اشاره به نفوذ دشمنان برای انحراف مسیر انقلاب افزود: خطرناک‌ترین وجه این فتنه، نفوذ در انسان‌های موجه و انقلابی و استفاده از آن‌ها برای تخریب افراد موجه دیگر است.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان، توسعه قدرت جمهوری اسلامی در بیرون از مرزهای ایران و اسلام را محصول فرماندهی ولایت‌فقیه بیان کرده و افزود: دشمنان بدانند که نه‌تنها جشن چهل‌سالگی انقلاب را با شکوه برگزار خواهیم کرد، بلکه چهل سال‌هایی دیگر نیز چنین خواهیم کرد؛ البته انشاالله این انقلاب به‌زودی به دست صاحب اصلیش حضرت بقیةالله(ع) خواهد رسید.

حجت‌الاسلام عارفی در پایان با اشاره به توطئه‌های دشمن برای ایجاد فساد اخلاقی و مشکلات خانوادگی افزود: باید حضرت فاطمه(سلام‌الله علیها) را شناخت و از ایشان الگو گرفت، زیرا امروزه کانون خانواده در معرض هجوم دشمن است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو