پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٩٣٩٩

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٤ بهمن ١٣٩٧
 
حجت الاسلام علی اصغرحمزه:
اولین دستاورد نهاد، ارتباط بسیار خوب، مستمر و ارزشمند طلاب و روحانیون با دانشگاه‌ها است
حجت الاسلام علی اصغرحمزه در نشست مسئولان و معاونان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کرمان گفت: به برکت انقلاب اسلامی اولین دستاورد نهاد، ارتباط بسیار خوب، مستمر و ارزشمند طلاب و روحانیون با دانشگاه‌ها است.

به‌گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشست مسئولان و معاونان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کرمان در سازمان مرکزی دانشگاه شهید باهنر برگزار گردید.

در این جلسه حجت الاسلام علی اصغر حمزه؛ رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید باهنر کرمان، ضمن خیرمقدم به دکتر علی عرب‌پور؛ نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان و تقدیر از اهتمام و توجهی که سپاه استان به دانشگاه‌ها دارد گفت: وجود هماهنگی‌ها و برنامه‌ها در پیشبرد کارها بسیار حائز اهمیت است.

وی با ارائه گزارشی از عملکرد سی ساله نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری گفت: به برکت انقلاب اسلامی اولین دستاورد نهاد، ارتباط بسیار خوب، مستمر و ارزشمند طلاب و روحانیون با دانشگاه‌ها است.

حجت الاسلام حمزه گفت: بیش از ۷۰ جلد کتب پرسمان توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور چاپ و توسط نهادهای دانشگاه‌ها دراختیار دانشجویان قرار داده شده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید باهنر کرمان از ارائه بیش از ۱۴ واحد آموزشی درسی تحت عنوان دروس معارف اسلامی در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: این دروس با بهترین اساتید حوزوی دانشگاهی و بیش از ۷ هزار عضو هیأت علمی معارف در دانشگاه‌های کشور ارائه می‌شود.

وی افزود: تاسیس و راه اندازی دانشگاه معارف اسلامی برای تربیت مدرسین دروس معارف اسلامی، اقامه نمازهای جماعت باشکوه دربیش از ۴۰۰ مسجد و نمازخانه دانشگاه‌های کشور، فعالیت بیش از ۸۰۰ هیأت مذهبی دانشجویی به‌صورت هفتگی و مناسبتی، دعوت از مداحان و سخنرانان مطرح استانی و کشوری را می‌توان از دیگر اقدامات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانست.

حجت الاسلام حمزه با اشاره به ارتباط نزدیک بین بسیج و نهاد گفت: با عنایت نهاد و دستور حضرت امام (ره) بیش از دو هزار پایگاه مقاومت بسیج با ده‌ها عضو فعال و عادی در دانشگا‌های استان فعالیت دارند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه از مشارکت بیش از ۸۰ هزار عضو هیأت علمی در طرح‌های دانش‌افزایی و مهارت‌افزایی تحت عنوان ضیافت اندیشه استادان خبر داد و گفت: این طرح هر ساله با عناوین درسی مثل اندیشه سیاسی در اسلام، علم دینی، اخلاق حرفه‌ای، آداب تعلیم و تربیت، تاریخ تمدن ایران و اسلام برگزار می‌شود که با استقبال خوبی همراه بوده و شرکت افراد به‌صورت اختیاری است و این طرح به مدت دو سال در دانشگاه شهید باهنر در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) با ۷۰ نفر استاد، اجرا شد.

حجت الاسلام حمزه، در مورد ثبت نام ۴۰۰ هزار نفر در طرح ازدواج دانشجویی بیان کرد: ۹۷۰ زوج از دانشگاه‌های استان ثبت نام کردند که ۱۷۰ زوج از دانشگاه شهید باهنر کرمان است و ۸۵ زوج در ۱۴ اسفند به‌صورت گروهی به مشهد مقدس اعزام خواهند شد.

وی تاکید مقام معظم رهبری بر تولید علم، تولید فکر و جنبش نرم افزاری را یادآور شد گفت تلاش مقام معظم رهبری در زمینه تولید علم منجر به راه‌اندازی مرکز اختصاصی بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه‌ها شد.

حجت الاسلام حمزه، تقویت نگاه جهادی و خدمت رسانی به مناطق محروم و مستضعفین را یکی از رویش‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها دانست و گفت: در سال گذشته ۴۴ هزار دانشجو در ۴۵۰۰ روستا مشغول خدمت رسانی در قالب اردوهای جهادی بودند که بخش اعظم فعالیت را بسیج دانشجویی برعهده دارد و چند کانون هم در دانشگاه‌های کشور این فعالیت را انجام می‌دهند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اظهار داشت: از رویش‌های معنوی انقلاب اسلامی می‌توان به حضور پرشور و نشاط دانشگاهیان در مراسم اعتکاف دانشجویی نام برد که بطور میانگین ۴۰ هزار نفر دانشجو در مراسم اعتکاف شرکت کردند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو