پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٩٤٥١

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام عارفی در نشست هم‌اندیشی اساتید و اعضای هیئت علمی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:
اخلاق مجموعه رفتارهایی است که نشأت گرفته از فطرت، عقل و دین است
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: اخلاق مجموعه رفتارهایی است که نشأت گرفته از فطرت، عقل و دین است.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نشست هم اندیشی اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشکده پزشکی با موضوع «ویژگی های یک استاد دانشگاه» با حضور حجت‌الاسلام عارفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان، در دانشکده پزشکی برگزار شد.

حجت‌الاسلام عارفی در ابتدا با بیان دیدگاه های مختلف پیرامون دین و اخلاق اظهار داشت: اخلاق مجموعه رفتارهایی است که نشأت گرفته از فطرت، عقل و دین است. ایشان در ادامه افزود: اخلاق انسانی زیرمجموعه اخلاق اسلامی است؛ زیرا دین اسلام کامل‌ترین دین است.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه، عقل را مساوی اخلاق دانسته و افزود: عقل سلیم، پیامبر درون محسوب می‌شود که مقدم بر پیامبران بیرون است؛ عقل مقدم بر انبیا است زیرا برای اثبات انبیا وجود عقل ضروری است.

در ادامه این نشست‌ها، حجت‌الاسلام عارفی ضمن هم اندیشی با اساتید حاضر پیرامون ویژگی های یک استاد موفق، به تشریح این ویژگی ها پرداخته و افزودند: استاد موفق باید در کنار تسلط بر تخصص خود، از معلومات عمومی بالایی برخوردار باشد و اطلاعات خود را به روز نگه دارد.

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون «بایسته های یک استاد دانشگاه»، لزوم تقویت رابطه با خدا را بیان کرده و افزودند: انسان هایی که رابطه خوبی با خداوند دارند، کلامشان نافذتر و از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

حجت‌الاسلام عارفی با بیان نقش اساتید در پیشرفت و بالندگی کشور افزود: باید علاوه بر زمینه های معرفتی، در زمینه علمی نیز تلاش کرد تا بتوان به پیشرفت رسید. در پایان این نشست نیز به پرسش و پاسخ پیرامون موضوع جلسه پرداخته شد. لازم به ذکر است که این نشست های هم اندیشی تا پایان سال جاری در تمام دانشکده ها و بیمارستان های شهر کرمان برگزار خواهد شد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو