پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٩٤٥٦

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٤ بهمن ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام عارفی در مراسم افتتاحیه دوره طرح رویش دانشجویان جدیدالورود:
انسانیتِ انسان به اخلاق است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان وجود اخلاق در کنار علم را ضروری بیان کرده و گفت: ما علاوه‌بر علم به اخلاق نیاز داریم، زیرا انسانیتِ انسان به اخلاق است و حاصل علم بدون اخلاق سلاح‌های کشتار جمعی می‌شود.

به‌گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دهمین دوره طرح رویش ویژه دانشجویان پزشکی و اتاق عمل پیوسته ورودی بهمن۹۷ در محل دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمان و با موضوعات آسیب‌های اجتماعی، سبک زندگی دانشجویی، مهارت جرأت‌مندی، خودآگاهی، مهارت‌های مطالعه و تندخوانی ویژه دانشجویان جدیدالورود بهمن ماه ۹۷ برگزار شد.

حجت‌الاسلام عارفی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان در مراسم افتتاحیه این دوره که با حضور آقایان قربانی معاونت فرهنگی دانشگاه و نکونام معاونت دانشجویی دانشگاه برگزار گردید، ضمن خیرمقدم به دانشجویان جدیدالورود، به جایگاه علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در کشور اشاره کرد.

وی دوران دانشجویی را یکی از مراحل رشد و تکامل علمی و معنوی دانسته و افزود: انسان برای صعود به کمالات بشریت نیاز به چند چیز دارد که ایمان، معرفت، انسانیت، علم، تجربه، فناوری و سلامت جسم و روان از جمله آنها است.


حجت‌الاسلام عارفی وجود اخلاق در کنار علم را ضروری بیان کرده و افزود: ما علاوه‌بر علم به اخلاق نیاز داریم، زیرا انسانیتِ انسان به اخلاق است؛ حاصل علم بدون اخلاق سلاح‌های کشتار جمعی می‌شود.

وی در ادامه افزود: باید این فرصت را غنیمت شمرده و در راه رشد علمی و معنوی خود تلاش کنید. باید علاوه‌بر کسب علم به تحصیل معرفت و تزکیه نفس بپردازید، زیرا تزکیه نفس مقدم بر علم است.

حجت‌الاسلام عارفی در پایان به تقویت معلومات عمومی در کنار دروس تخصصی اشاره کرده و به اهمیت ورزش در کنار این موارد اشاره کردند.


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو