پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

 


شماره خبر :٥٤٩٨٠٤

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام مرتضی جلیلی در گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب:
استکبار جهانی مقهور روحیه خودباوری مردم انقلابی شد
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: استکبار جهانی مقهور روحیه خودباوری مردم پس از انقلاب اسلامی در سال ۵۷ شد.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام جلیلی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه در گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب مهم‌ترین دستاورد انقلاب را در ۴۰سالگی آن ایجاد روحیه خودباوری، استقلال و باور شکست استکبار دانست.

وی با فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، مؤلفه‌ها و ضرورت‌های حفظ و دوام انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن را تشریح کرد و گفت: بی‌شک عوامل متعددی منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد که شاید مهم‌ترین آنها ایمان راسخ به اهداف انقلاب و جان‌فشانی و جانبازی در راه تحقق این اهداف، ایمان به رهبری انقلاب و تبعیت محض از فرمان‌های ایشان، ایمان به وعده‌های الهی مبنی بر پیروزی جبهه حق بر باطل، برادری و وحدت همه اقشار مردم با تمام تفاوت‌های سیاسی، مذهبی و قومی حول محور انقلاب و مجاهدت و تلاش خستگی‌ناپذیر در راه پیروزی انقلاب بود و بی‌شک حفظ و بقای انقلاب نیز با همین شرایط و توجه به این عوامل میسر خواهد بود.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه در پاسخ به این سؤال که دستاوردهای ۴۰ساله انقلاب و کشور در عرصه‌های مختلف را چگونه ارزیابی می‌کنید و در مقایسه با وضعیت قبل از انقلاب چگونه است؟ گفت: در مورد دستاوردهای انقلاب می‌شود آنها را به دو دسته کلی دستاوردهای داخلی و بین‌المللی تقسیم کرد.

حجت‌الاسلام جلیلی ادامه داد: دستاوردهای داخلی خود به دو دسته مادی و معنوی تقسیم می‌شوند و دستاوردهای مادی داخلی انقلاب به چند بخش تقسیم می‌شود از جمله علمی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، نظامی، پزشکی، کشاورزی، صنعتی و... و دستاوردهای معنوی نیز همین تقسیم‌بندی را دارد.

وی گفت: به‌نظر من مهم‌ترین دستاورد انقلاب، ایجاد روحیه خودباوری، استقلال و باور این مهم است که می‌شود استکبار را به زانو درآورد و آن را شکست داد و زیر بار ظلم و زور دشمن نرفت. پیشرفت‌های خیره‌کننده جمهوری اسلامی در این مدت ۴۰سال در عرصه‌های مختلف مرهون همین باور است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: در عرصه بین‌المللی نیز همین باور موجب ایجاد روحیه خودباوری و جهاد در مردم مظلوم منطقه شد که در فلسطین و لبنان شاهد جنگ‌های ۳۳روزه و ۲۲روزه و در نهایت هشت‌روزه بودیم که توانستند دشمن مجهز صهیونیستی را شکست دهند و یا مردم مظلوم یمن توانسته‌اند پس از گذشت حدود پنج‌سال با دست خالی مقابل زورگویی و توحش آل‌سعود مقاومت کنند. همین باور مردم عراق و سوریه را در برابر داعش بسیج کرد و توانستند در برابر این فرزند و مولود خبیث آمریکا پیروز شوند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو