شماره خبر :٥٥٠٢٧٨

ارسال به دوست نسخه چاپي

  تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ٥ اسفند ١٣٩٧
 
حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری در هشتمین همایش ملی شعر آئینی:
اگر رشادت و شهامت شهدا نبود، بدون شک ما در امنیت کامل نبودیم
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اصفهان گفت: اگر رشادت و شهامت شهدا نبود، بدون شک ما در امنیت کامل نبودیم.

به‌ گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، هشتمین همایش ملی شعر آئینی به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان اصفهان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان، سازمان بسیج اساتید استان و دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، در تالار اجتماعات شهید مطهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) برگزار شد.

حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری، مسئول نهاد رهبری استان اصفهان در دانشگاه‌های آزاد در این مراسم خاطرنشان کرد: این روزها حال و هوای شهر اصفهان معطر به عطر خوش کبوتران خونین بال است، ۲۷ شهید مظلومی که به‌عنوان مدافعان عزت، شرف و امنیت مرزهای میهن اسلامی که در غربت با مظلومیت جان خود را فدای آزادی ایران نمودند. اگر رشادت و شهادت و شهامت این عزیزان نبود، بدون شک ما در امنیت کامل نبودیم.

مسئول نهاد رهبری استان اصفهان افزود: با همت، مشارکت و همدلی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و جامعه دانشگاهیان استان، تا کنون هفت دوره پرافتخار از همایش شعر آئینی ۷۲ خط اشک برگزار شد و در سال جاری نیز هشتمین دوره برگزاری به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی پیشنهاد شد که با افتخار پذیرفتیم و برگزار نمودیم که بحمدلله به‌صورت شجره طیبه‌ای در استان و کشور باقی خواهد ماند.

دکتر احمد آذین، دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نیز در آئین اختتامیه این همایش ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم و شهدای حادثه تروریستی، بیان داشت: بعد از تلاش‌های انجام شده به‌منظور برگزاری این رویداد مهم، دانشگاه خوراسگان افتخار میزبانی از این برنامه را کسب کرد تا به‌نحوی سهمی در شعر آئینی و نشر و ترویج شعائر اسلامی و سیره ائمه داشته باشیم. شنیدن اشعار آئینی از دیرباز و از زمان کودکی در وجود همه ما نقش بسته و پایدار شده است و همه ما به نوعی به این نوع شعر و ادبیات، تعلق‌خاطر و دلبستگی داریم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
آرشيو